Kiedy tłusty czwartek w 2021 roku? Dzień pączka już niedługo

Kiedy tłusty czwartek 2021? Co roku mamy wątpliwości, kiedy ten dzień wypada, bo jest to święto ruchome, które nie ma stałej daty. Amatorzy słodkości z pewnością nie mogą się już doczekać bezkarnego zajadania się ulubionymi przysmakami.

Kiedy tłusty czwartek w 2021 roku? To pytanie zadają sobie nie tylko dzieci, które nie mogą się doczekać słodkości, ale też wszyscy amatorzy pączków, faworków i innych pyszności. Tłusty czwartek, nazywany też potocznie dniem pączka, to czas, kiedy zapominamy o dietach i nie liczymy kalorii. Możemy bezkarnie zajadać się słodkościami, na które zwykle część z nas sobie nie pozwala.

Kiedy tłusty czwartek w 2021 roku?

Tłusty czwartek jest ruchomym świętem, nie ma stałej daty. Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed początkiem wielkiego postu, wypada 52 dni przed Wielkanocą, jest początkiem ostatniego tygodnia karnawału. Tłusty czwartek 2021 wypada 11 lutego.

Tłusty czwartek w Warszawie - cukiernia 'Zagoździński' przy Górczewskiej.Kiedy tłusty czwartek 2021? Na to "święto pączka" dzieci czekają z niecierpliwością. Ale nie tylko one

Tłusty czwartek 2021 - czym zajadamy się tego dnia?

Zgodnie z tradycją tego dnia zajadamy się pączkami. Dawniej miały głównie nadzienie z marmolady różanej, dziś wybór pączków jest naprawdę ogromny. Możemy kupić pączki z Nutellą, białą czekoladą, budyniem, jabłkami, jagodami, ajerkoniakiem. Cukiernie prześcigają się w wymyślaniu przysmaków, jakimi można wypełnić pączki. Te drożdżowe smakołyki w polewie z lukru lub posypane cukrem pudrem nie są jedynymi przysmakami, które tego dnia cieszą się wyjątkową popularnością. Poniżej lista innych przysmaków, które możemy zaserwować bliskim w tłusty czwartek. 

  • faworki (chrust)
  • słodkie oponki
  • pączki serowe
  • eklerki
  • ptysie
  • wafle

Galerie handlowe otwarte 1 lutego? Nieoficjalne plany rządowych obostrzeńGalerie handlowe otwarte 1 lutego? Nieoficjalne plany rządowych obostrzeń

Tłusty czwartek 2021 - dzień pączka w czasie 

epidemii koronawirusa

Tłusty czwartek 2021 to czas, kiedy przed cukierniami ustawiają się długie kolejki. Ludzie tłoczą się, żeby kupić świeże pączki, należy wtedy zachować szczególne środki ostrożności. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, starajmy się zachować dystans społeczny i w miarę możliwości - za zakup zapłacić kartą. W takich słodkich zakupach dobrze wyręczyć seniorów, aby niepotrzebnie się nie narażali. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: