Święta wielkanocne 2021. Kiedy wypadają? Jak będą wyglądać w tym roku?

Święta wielkanocne 2021 z pewnością będą wyglądać inaczej niż do tej pory. Część z nas spędzi je jedynie w gronie domowników. Nie oznacza to jednak, że nie można świętować, należy jednak zachować ostrożność i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Święta wielkanocne 2021 z pewnością, podobnie jak minione święta Bożego Narodzenia, będą w tym roku wyglądały inaczej niż do tej pory. Z racji panującej epidemii koronawirusa spędzimy je w mniejszych gronach, często jedynie w towarzystwie domowników. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, kiedy to celebruje się misterium paschalne Jezusa Chrystusa, czyli jego mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie. W wielu polskich domach przygotowania do Wielkanocy 2021 zaczną się już niebawem.

Dni wolne 2021 kalendarzDni wolne w 2021 roku. Na kiedy zaplanować urlop? Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy

Święta wielkanocne 2021 - kiedy wypadają?

Wielkanoc to ruchome święto. Przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, przypadającej po 21 marca. Tym sposobem Wielkanoc może wypaść między 22 marca a 25 kwietnia. W 2021 roku Niedziela Wielkanocna wypada 4 kwietnia. Koszyczki idziemy do kościoła święcić dzień wcześniej, czyli w sobotę 3 kwietnia z kolei lany poniedziałek przypada 5 kwietnia.

Bon turystyczny 2021Bon turystyczny 2021 na innych zasadach. W tym roku rodzice zyskają więcej

Święta wielkanocne 2021 - jak świętować w czasie pandemii

Epidemia koronawirusa, która zrewolucjonizowała nasze życie zawodowe i towarzyskie nie bez znaczenia pozostała także dla tego rodzinnego. W tym roku należy się spodziewać, że święta wielkanocne także będą wyglądały inaczej niż dotychczas. Część z nas spędzi je wyłącznie z najbliższą rodziną, inni będą świętować w towarzystwie domowników. Z seniorami zapewne życzenia wymienimy jedynie telefonicznie. Ci z nas, którzy z okazji świąt wielkanocnych zamierzają iść do kościoła, powinni zachować zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinni pamiętać o tym, żeby zakrywać usta i noc. Poza tym powinni zachować dystans społeczny. Warto pamiętać, żeby nie dotykać twarzy, a kichać i kaszleć w zgięcie łokcia. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: