Dziewczynka ma dwa kolory włosów od urodzenia. To ma związek z rzadką chorobą genetyczną

Mayah od urodzenia ma dwa kolory włosów. Jej problem jest związany z rzadką chorobą genetyczną piebaldyzmem. Dziewczynka uczy się akceptować swój wygląd. Mama pomaga jej w tym, np. przebierając córkę za postaci z bajek. Efekty pokazuje na Instagramie.

Mayah, dwulatka z Brazylii od urodzenia ma dwa kolory włosów. Ma to związek z chorobą genetyczną piebaldyzmem. Typowymi objawami dla piebaldyzmu jest biały kosmyk włosów nad czołem i plamy o małej zawartości barwnika na skórze czoła, brwi, podbródka, klatki piersiowej, brzucha lub kończyn.

W rodzinie dwulatki piebaldyzmem dotknięta jest także m.in. jej mama, dziadek i ciocia. Talyta, mama dziewczynki pomaga swojej córce zaakceptować wyjątkowość. Przebiera ją za postaci z bajek i pokazuje efekty sesji zdjęciowych na Instagramie.

Mayah wygląda uroczo w przebraniach za postaci z bajek

Mama dziewczynki chce, aby córka była pewna siebie mimo iż wygląda nieco inaczej niż inne dzieci.  Odkąd Talyta zaczęła publikować w mediach społecznościowych zdjęcia córki, ludzie zaczęli porównywać ją nie tylko do Cruelli, ale i Anny z "Krainy Lodu" czy Rouge z "X-Mena". Mama Mayah przebiera siebie i córkę za te postacie. Dzięki temu czują się wyjątkowo. 

 

Internauci zachwycają się nietypową urodą dziewczynki i przyznają, że jasny kosmyk włosów dodaje jej uroku.

Dziewczynka jest cudowna.
Obydwie jesteście piękne i wyjątkowe!

- komentują zdjęcia. 

 

Siedmioletni Samuel Silva z Brazylii także urodził się z piebaldyzmem. Niedawno opisaliśmy historię chłopca, która zaczęła się podobnie jak dzieciństwo Mayah. Matka Samuela była gotowa zrobić wszystko, żeby chłopiec zaakceptował swój wygląd. Dziś siedmiolatek jest światowej klasy modelem.

Początkowo rodzice golili głowę chłopca, żeby ukryć biały pasek na włosach, ale po jakimś czasie zdecydowali, że powinien zaakceptować swoją chorobę i nie tylko podjęli decyzję o zapuszczeniu włosów, ale też założyli Samuelovi konto na Instagramie. Przyniosło mu ono międzynarodową sławę. Zobacz: Brazylijska rodzina cierpi na rzadką chorobę. Najmłodszy syn zrobił karierę w modelingu.

Zobacz wideo Żelowy gniotek do walki ze stresem. Pewnie nie wiecie, jak łatwo zrobić go w domu [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: