Bon turystyczny 2021 na innych zasadach. W tym roku rodzice zyskają więcej

Sejm przyjął nowelizację zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Rozszerzono katalog aktywności opłacanych bonami oraz listę podmiotów turystycznych, które mogą z nich skorzystać.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział, że nowelizacja stanowi rozszerzenie możliwości wykorzystania bonu. Zostanie powiększone grono przedsiębiorców biorących udział w programie, a w efekcie na tej zmianie skorzystają dzieci.

Szkoły czy organizacje społeczne często organizują zwiedzanie miast, wyjazdy do atrakcji turystycznych (skanseny, muzea, parki wodne) lub na łono natury, których program zamyka się w jednym dniu, bez potrzeby noclegu

- dodał.

Bon turystyczny 2021 - do wykorzystania w przypadku jednodniowych wycieczek

Przypominamy, że w pierwszym etapie działania programu świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych i imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem, które były organizowane przez operatorów turystycznych lub organizacje pożytku publicznego. Po zmianach wprowadzonych w 2021 z bonów będzie można korzystać także w celu opłacenia jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi w ramach danej oferty.

Pielęgnacja kobiet w ciąży i po porodzie:Umowa zlecenie a ciąża. Co przysługuje przyszłej mamie na umowie zlecenie?

Organizacje użytku publicznego będą mogły dowolnie kompletować pakiety usług, takich jak: usługi przewodnickie (zarówno po miastach, jak i górskich szlakach), zwiedzanie galerii, muzeów i skansenów, rejsy statkami, przejazdy autokarem i wiele innych. Dzięki nowelizacji więcej przedsiębiorców oraz specjalistów będzie mogło pozostać aktywnych zawodowo.

Bon turystyczny a skuteczniejszy system rejestracji

Trzeba zaznaczyć, że do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym wprowadzono poprawkę dotyczącą systemu rejestrowania się przedsiębiorców w bazie. Będą oni zobowiązani zarówno do podawania danych firmy (jak np. adres widniejący w rejestrze przedsiębiorców i nazwa rejestrowa), jak i dokładnego miejsca prowadzonej działalności turystycznej oraz adresu strony przedsiębiorstwa, o ile jest ona prowadzona.

Nowe wymagania podczas rejestracji mają spowodować, że podmioty skuteczniej będą docierać ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców. Pamiętajmy o tym, że baza podmiotów turystycznych nie jest wyłącznie narzędziem formalnym, ale odgrywa ważną rolę informacyjną dla osób planujących wypoczynek i poszukujących oferty w określonej lokalizacji czy o specyficznym profilu. To skuteczna promocja polskiej turystyki

- przyznał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Przypominamy, że bon turystyczny przysługuje rodzinom, które posiadają przynajmniej jedno dziecko. Po zaproponowanej przez Senat poprawce, która została później przyjęta przez Sejm, bon przysługuje także dzieciom, których rodzice pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Świadczenie przyznawane jest niezależnie od dochodu i jest wolne od podatku.

Bon turystyczny ma formę kodu. Aby go otrzymać, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można to zrobić za pomocą niektórych systemów bankowości internetowej, Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Bon zostaje automatycznie aktywowany po potwierdzeniu lub zaktualizowaniu wpisanych w systemie danych.

Ile pieniędzy na dziecko w 2021 roku?500 Plus, zasiłek macierzyński i becikowe. Zobacz, ile pieniędzy mogą dostać rodzice w 2021 roku

Zobacz wideo Czy po zaszczepieniu test na Covid-19 może dać wynik fałszywie dodatni?
Więcej o: