Tata zaprojektował kostiumy kąpielowe dla transpłciowych dzieci. Marce nadał imię po córce

Jamie Alexander jest ojcem transpłciowej dziewczynki. Zauważył, że jego córka ma problem ze znalezieniem wygodnego kostiumu kąpielowego. Ojciec 12-latki postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektował kostiumy kąpielowe, które zapewnią transpłciowym dzieciom swobodę i dodadzą im pewności siebie.

Jamie Alexander stworzył markę odzieżową "Rubies", której głównym celem jest produkcja odzieży odpowiedniej dla dzieci transpłciowych. Jego pierwszy produkt to dolna część kostiumu kąpielowego o nazwie "Ruby Shaping Bikini Bottom". 

Tata zaprojektował kostiumy kąpielowe dla transpłciowych dzieci 

Ojciec wyznał Today Parents, że odkąd jego dziecko skończyło trzy lata, było zafascynowane szpilkami, księżniczkami Disneya i teledyskiem Beyoncé do "Single Ladies".  Alexander i jego żona Angela nie byli na początku pewni, czy te preferencje mają jakiekolwiek znaczenie dla płci. Jednak dali Ruby przestrzeń i wsparcie, aby dowiedzieć się, czy czuje się kobietą, czy mężczyzną, którym się urodziła. Wszystko wyjaśniło się w trzeciej klasie. 

Wraz z mijającymi latami, Alexander zauważył, że dla transpłciowych dziewcząt problematyczne jest znajdowanie dołów od bikini, które mogłyby swobodnie nosić w miejscach publicznych.

Takich, które mogą "magicznie zamienić spiczaste berło w delikatną wydmę"

- czytamy w opisie marki "Rubies".

Jamie Alexander, obserwując trendy w transpłciowej modzie zauważył, że większość dolnych części bikini ma pikowaną wkładkę z przodu i nie wygląda naturalnie. 

Chciałem stworzyć ubranie, które wygląda i w dotyku przypomina zwykłe bikini oraz markę, która będzie pasować dla wszystkich dzieci, a nie tylko transpłciowych dzieci

- podkreślił. Mężczyzna przeprowadził wywiady z 50 rodzinami, które znalazł na facebookowych grupach dla rodziców dzieci transpłciowych, aby upewnić się, czego oczekują od kostiumu kąpielowego. 

 
Najlepsze firmy to takie, które rozwiązują rzeczywiste problemy

- powiedział Alexander.

Wiedziałem, że my mamy problem, ale nie wiedziałem, czy wszyscy inni go mają

- dodał. Początkowo wysłał swój model bikini do 25 rodzin, jednak okazało się, że dzieci noszą jego produkt jako bieliznę, ponieważ jest o wiele bardziej komfortowy.

Teraz Alexander rozszerza firmę o prawdziwą bieliznę wykonaną z bawełnianej tkaniny. Jego celem jest uczynienie życia transseksualnych dzieci, takich jak jego własna córka, lepszym i mniej niezwykłym.

Chcę skupić się na pozytywnych historiach tych dzieci i je znormalizować. To tylko dzieci. Właśnie tak ludzie muszą je widzieć

- podkreśla.

Możliwość zrobienia czegoś, co większość z nas uważa za oczywiste - mianowicie pływania bez obawy, że ktoś na nas patrzy, dokucza, a nawet jesteśmy czyimś celem - może dać dziecku poczucie normalności i przynależności

- zauważyła Jessica Herthel, współautorka książki "I Am Jazz", podejmującej tematykę tranpłciowości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.