Były dziecięcymi królowymi piękności. Tak zmieniły się po 10 latach

Liana Pirralia brała udział w dziecięcych konkursach piękności. Dziś ma 19 lat i wspomina występy sprzed lat. "Jestem zadowolona. Świetnie się bawiłam". Inne doświadczenia ma Madison Berg, która swoje dzieciństwo wspomina traumatycznie.

"Toddlers & Tiaras" to amerykański serial telewizyjny skupiający się wokół dziewczynek przygotowujących się do dziecięcych konkursów piękności. W programie ukazywano zarówno kwestie samego przygotowywania się do występów, jak i ich przebieg. Chociaż tego typu konkursy dla dzieci są niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, budzą też wiele kontrowersji. Między innymi ze względu na mocne makijaże i odważne kreacje, które noszą uczestniczki, ale także z powodu ostrej rywalizacji i męczących przygotowań. 

Liana Pirralia o dziecięcych konkursach piękności

Jedną z byłych uczestniczek "Toddlers & Tiaras" jest Liana Pirralia, która po latach zdradziła, jak wspomina swój występ w konkursie. Jej wyznanie może zaskoczyć. Chociaż można byłoby się spodziewać, że dziecko zmuszone do noszenia ciężkiego makijażu, doczepionych włosów i szorstkich, sztywnych kreacji, z czasem zbuntuje się przeciwko rodzicom i zrezygnuje z udziału w występach, w przypadku Liany było zupełnie inaczej.

Jestem zadowolona ze swojej dziecięcej kariery. Świetnie się bawiłam i mile wspominam, to, co wraz z mamą przeżyłyśmy

- wyznała dziewiętnastolatka w rozmowie z "The Post".

Okazało się, że Liana Pirralia nadal spędza czas na nauce śpiewania i choreografii, dbając o to, aby dobrze prezentować się na scenie. Chociaż teraz nie występuje już w konkursach piękności, przygotowuje się do licznych sesji zdjęciowych oraz musicali.

Emitowane w latach 2009-2016 show często było krytykowane za seksualizację dzieci i zmuszanie ich do występów. Najmłodsi uczestnicy konkursów mieli wówczas zaledwie 3 lata. Chociaż Liana Pirralia w programie została ukazana jak dziewczynka, która miała na koncie wiele niepowodzeń, po latach wyznała, że to wcale nie było zgodne z prawdą. Zdradziła, że wciąż posiada mnóstwo trofeów i koron. 

Liana zrezygnowała z konkursów piękności, gdy miała 11 lat. Wówczas postanowiła skupić się na aktorstwie, musicalach, reklamach oraz udziale w niezależnych filmach. Podkreśla, że jako dziecko nigdy nie myślała o porównywaniu się z innymi dziewczynkami.

 
 

Madison Berg konkursy wspomina jako traumę

Dziś dwudziestoletnia studentka Madison Berg w konkursach wzięła udział po raz pierwszy, gdy miała zaledwie pięć miesięcy. W rozmowie z portalem "The Sun" przyznała, że dorastanie jako dziecięca królowa konkursów piękności zrujnowało ją psychicznie.

Byłam jedynaczką i mama zrobiła to dla zabawy. Ale po tym, jak wygrałam pierwszy konkurs, sukces skłonił ją do kolejnych startów. Nie tylko ją. Ja też to pokochałam

- mówiła.

Madison podobnie jak Liana wzięła udział w programie "Toddlers & Tiaras". Jak wspomina, uwielbiała być śledzona przez kamery, jednak starannie zmontowane klipy przedstawiły ją jako małą diwę, przez co spotkała się z wielką krytyką.

Trolle na Facebooku pisały mojej mamie, jaka jest okropna i jaki jestem rozpieszczonym bachorem. Powrót do szkoły tamtego września był naprawdę ciężki. Ludzie stroili do mnie miny, kpili z mojej sztucznej opalenizny i wyśmiewali się z mojego pseudonimu.

- przyznała dwudziestolatka.

Madison przez kolejne lata próbowała brać udział w konkursach piękności, aby przekonać samą siebie, że to lubi. W wieku 16 lat musiała przestrzegać ścisłej diety złożonej z wysokobiałkowych posiłków i warzyw, a przy tym ćwiczyć cztery razy w tygodniu z trenerem personalnym.

Wystąpiłam jeszcze w konkursie Miss Teen United States. Wszyscy oczekiwali, że wygram, ale czułam, że mam dość presji. Kiedy stanęłam przed sędziami, nienawidząc tej chwili, wiedziałem, że muszę zmienić swoje życie

- wspominała, podkreślając, że dziś chce być znana jako zwykła dziewczyna, a nie miss z telewizji.

 
 

Eden Wood najsłynniejszą dziecięcą miss

Eden Wood w ciągu swojej dziecięcej kariery zdobyła 300 tytułów miss. Chociaż na scenie czuła się jak ryba w wodzie, nie miała łatwego dzieciństwa. Jej całe życie było podporządkowane kolejnym konkursom, a w mediach pojawiły się spekulacje, że matka Eden przekłada konkursy nad dobro dziecka. Podobno dawała jej napoje energetyczne, żeby mała miała więcej siły, zmuszała ją do ćwiczeń, znęcała się nad nią psychicznie. Nic nie wskazuje na to, aby rywalizacja o tytuł najpiękniejszej odcisnęła na dziewczynie bolesne piętno.

Eden po raz ostatni wystąpiła w konkursach piękności w 2011 roku, ale nie zrezygnowała show-biznesu. Dziś prowadzi własne reality show "Eden's Word", w którym pomaga innym dziewczynkom rozwijać ich telewizyjne kariery.

 
 
 

Eden Wood - sześcioletnia modelka.Eden Wood była najsłynniejszą dziecięcą miss. Dziś ma 15 lat i pozostała w show-biznesie

Ta rodzina niebawem się powiększy.Wzruszająca reakcja pięciolatki na wspaniałą nowinę mamy. "Jesteś w ciąży?"

Zobacz wideo Anna Cieślak: Ludzie zastanawiają się, czy będzie ich stać na dziecko. To pewnego rodzaju materializm
Więcej o: