Jak złożyć wniosek na 500 plus przez internet? To nic trudnego!

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus można składać od 1 kwietnia 2016 r. Od kilku lat nic się nie zmieniło. Obowiązują te same zasady i te same formularze. Przypominamy, jak złożyć wniosek na 500 plus przez internet?

Wniosek o 500 plus – przez internet lub drogą tradycyjną

Wnioski o wypłatę 500 plus można składać od:

  • 1 lutego 2021 roku drogą elektroniczną,
  • 1 kwietnia 2021 roku drogą tradycyjną.

Należy jednak bezwzględnie pilnować podanych terminów. Wiele zmienia się w programie 500 plus. Jeśli nie złożymy wniosku na czas, możemy stracić pieniądze lub otrzymać je znacznie później.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Zmiany w 500 plus. Wkrótce mija pierwszy ważny termin

Jak złożyć wniosek drogą tradycyjną? Można zanieść dokumenty na Pocztę Polską lub do gminy, w której mieszkamy. Natomiast wniosek o wypłatę świadczenia drogą elektroniczną będzie można złożyć za pomocą:

  • portalu empatia.mrpips.gov.pl,
  • PUE ZUS,
  • ePUAP,
  • bankowości elektronicznej.

Jak złożyć wniosek na 500 plus przez internet? Najczęściej wybieramy bank

Najczęściej Polacy składają wnioski o 500 plus za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Bank nie będzie sprawdzał naszych danych ani prowadził dalszych procedur. Bank jedynie przyjmuje wniosek.

Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony

- czytamy na stronie gov.pl.

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank BPS S.A., SGB-Bank SA, Santander Bank Polska.

- brzmi komunikat na stronie gov.pl

Zobacz wideo Biedroń o 500+: ci, których na to stać, nie powinni dostawać takiego wsparcia

Co zrobić, aby złożyć wniosek o 500 plus przez internet? Wystarczy wejść na stronę banku i postępować według instrukcji na stronie.

Więcej o: