Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80 roku życia mogą rejestrować się na szczepienia, a wszyscy Polacy, którzy ukończyli 18 lat, mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się.
Według słów Michała Dworczyka Polska posiada zdolność szczepienia 3,7 mln osób miesięcznie, lecz ze względu na ograniczenie w dostawie szczepionek, płynące z UE, będzie szczepiła jedynie 1 mln osób miesięcznie.
Wierzymy, że te szczepionki będą docierały do krajów UE szerszym strumieniem i wtedy będziemy mogli uruchamiać nasze moce. Natomiast to nastąpi najprawdopodobniej na początku drugiego kwartału
- mówił Michał Dworczyk i podkreślił, że Polska jest gotowa na szczepienie 3,7 mln osób miesięcznie.
Proces rejestracji na szczepienie wygląda tak: zarejestrowanie się na szczepienie, wybór miejsca i terminu szczepienia, odebranie SMS-a z potwierdzeniem wizyty na dzień przed szczepieniem
- tłumaczył. Zarejestrować się można poprzez trzy kanały: infolinię, e-rejestrację i stacjonarnie w wybranym punkcie szczepień.
Tuż po otworzeniu strony pacjent.gov.pl zobaczymy u szczytu informację, że "Szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywały się według kolejności wskazanej w Narodowym Programie Szczepień". W przypadku braku skierowania na szczepienie należy wypełnić formularz, odniesie nas do niego przycisk na umieszczony na niebieskim obszarze. Można również od razu przejść do formularza zapisów, klikając tutaj.
Kiedy jesteśmy już w formularzu, musimy podać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, kod pocztowy miejsca zamieszkania, adres e-mail oraz (opcjonalnie) numer telefonu. Kiedy wszystkie dane są uzupełnione, zaznaczamy, że wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych, aby przejść do następnego kroku: potwierdzenia zarejestrowania na szczepienie.
Na koniec dostaniemy wiadomości e-mail z linkiem potwierdzającym udział w szczepieniu. Wystarczy w niego kliknąć. O dalszych działaniach zostaniemy poinformowani kolejną wiadomością na podanym adresie e-mail lub telefonicznie.