Tak wyglądają brzuchy po cesarce. Dumne mamy pokazują zdjęcia bez retuszu na Instagramie

Wiele kobiet po porodzie nie akceptuje swojego ciała. Prześcigamy się w tym, aby jak najszybciej wrócić do formy, a jeśli się to nie udaje, często cierpimy. Całe szczęście są również mamy, które pokazują, że rozciągnięta skóra, cellulit i blizny po cesarce są w porządku i powinnyśmy być z nich dumne. Oto zdjęcia niektórych z nich.

Czasem zapominamy o tym, że wiele zdjęć poporodowych, które pojawiają się w mediach społecznościowych to fikcja. Przy odpowiedniej pozie, świetle i drobnej pomocy Photoshopa można ukryć naprawdę wiele. Mało kto chwali rozstępami, bliznami po cesarce, fałdami tłuszczu czy piersiami, którym daleko do perfekcji. Ale kto powiedział, że musimy być perfekcyjne? Ciało, które stworzyło drugiego człowieka, ma prawo do tego, żeby nie wyglądać tak samo jak przed porodem. I jest równie piękne. 

Zobacz wideo Jakie są wskazania do wykonania cesarskiego cięcia?

Mamy chwalą się brzuchami po cesarskim cięciu

Na Instagramie możemy obserwować nowy nurt, dzięki któremu wiele kobiet może poczuć się pewniej w swoim ciele. Coraz więcej matek decyduje się na przełamanie tabu dotyczącego ciała kobiet po porodzie i publikuje zdjęcia, które przedstawiają rzeczywistość. 

 

Jedna z mam zdecydowała się założyć wyjątkowe konto na Instagramie o nazwie "Take back postpartum", gdzie mamy z całego świata pokazują prawdziwe oblicze macierzyństwa. Pod każdym ze zdjęć możemy przeczytać wyjątkową historię.

 

Mamy opowiadają m.in. o swoich rozterkach związanych z pojawianiem się rozstępów, czy z samoakceptacją blizny na brzuchu po cesarce. Na zdjęciach możemy zobaczyć radość i smutek, ból i dumę, akceptację i miłość. I chociaż zdjęcia różnią się od siebie, każde z nich łączą dwie cechy: prawdziwość i naturalność.

 

Coraz więcej kobiet znajduje w sobie odwagę, aby pokazać brzuch również na własnych profilach w mediach społecznościowych. Wzajemnie się wspierają i motywują do tego, aby zaakceptować zmiany, jakie zaszły w ciele po porodzie.

 

Jedną z nich jest. m.in. Erin Bahadur, która miesiąc temu została mamą. Niedawno opublikowała obszerny wpis na temat tego, czym jest dla niej poporodowa blizna. 

 
Miesiąc temu żył we mnie ten malutki człowiek, a ta blizna była jego bramą na świat. Bez niego nie byłoby jej tutaj

- podsumowała dumna mama. 

 

Również wiele gwiazd stara się normalizować blizny poporodowe. Między innymi Brittany Noonan pokazała niedawno, jak wygląda jej brzuch. 

W jakikolwiek sposób macierzyństwo przychodzi do ciebie - to cud. Niezależnie od tego, czy chodzi tu o pochwę, czy cięcie cesarskie, wszystkie porody są piękne, spektakularne i odważne

- napisała.

Sarah ma 35 lat, dwóch synów i ciało nastolatki.35-letnia mama: "Nasze ciała są zdolne do niesamowitych rzeczy"

Więcej o: