Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte będą tylko w nieliczne niedziele

Niedziele handlowe 2021 będą należeć do rzadkości. Zgodnie z zakazem handlu w te dni, sklepy będą otwarte tylko kilka razy w roku. Warto więc sprawdzić, w które niedziele zrobimy zakupy bez przeszkód?

Niedziele handlowe 2021? Sklepy otwarte będą tylko w kilka niedziel w tym roku. Zgodnie z ustawą obowiązującą od  marca 2018 roku, dotyczącą zakazu handlu w niedziele, zakupy będą możliwe jedynie w siedem niedziel w 2021 roku. W pozostałe niedziele sklepy będą nieczynne. Kiedy więc możemy zaplanować niedzielne zakupy w tym roku?

Niedziela handlowa 6 grudnia. Czy sklepy będą otwarte 6 grudnia?Niedziela handlowa 2021 rok. W które niedziele w przyszłym roku zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte tylko w siedem niedziel

Pierwsza niedziela handlowa w 2021 roku wypada 31 stycznia. Drugą okazją do niedzielnych zakupów będzie niedziela 28 marca. Kolejne niedziele handlowe w 2021 roku wypadają 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. W grudniu 2021 roku będą dwie niedziele handlowe: 12 i 19 grudnia - to doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów. Pamiętajmy także, że niedziele handlowe nie dotyczą sklepów internetowych, więc zakupy online można do woli robić nawet w niedziele niehandlowe.

Obostrzenia po 17 stycznia. Do kiedy będą obowiązywać nowe obostrzenia?Obostrzenia po 17 stycznia. Do kiedy będą obowiązywać? "Warianty mogą być różne"

Niedziele handlowe 2021 - sklepy otwarte, ale warto zachować zasady bezpieczeństwa

Niedziela handlowa jest coraz rzadszą okazją do zrobienia większych zakupów w weekend. Ponieważ sporo osób lubi jednak robić zakupy w niedziele, w te nieliczne dni możemy się spodziewać sporej ilości osób w sklepach. Z racji panującej epidemii koronawirusa, należy pamiętać o konieczności zasłaniania ust i nosa (maseczki, przyłbice), częstej dezynfekcji rąk (chociaż w większości sklepów dostępne są dozowniki z płynami do dezynfekcji, na wszelki wypadek warto zabrać swój) i zachowaniu dystansu społecznego. W czasie zakupów lepiej nie dotykać okolic ust i nosa kichać należy w zgięcie łokcia. Rodzice małych dzieci, jeśli nie mogą ich w tym czasie zostawić w domu, powinni pilnować, żeby ich pociechy nie łamały zasady dystansu społecznego. Osoby starsze powinny unikać dużych skupisk ludzi jak np. supermarkety, więc powinny one robić zakupy w mniejszych sklepach lub prosić o wyręczenie ich w tym obowiązku bliskich.

Zobacz wideo Meduzy. Tajemnicze stwory [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: