Dzień dziadka 2021. Sprawdź, kiedy wypada święto wszystkich dziadków

Dzień Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Wyjaśniamy, kiedy dokładnie wypada to święto i doradzamy, jakie prezenty warto podarować dziadkowi w tym szczególnymi dniu.

Dzień Dziadka świętujemy 22 stycznia, który w tym roku wypada w piątek. Jako że dzień wcześniej, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, bardzo często łączy się te dwa święta, odwiedzając dziadków w tym samym dniu.

Dzień dziadka 2021 - co warto wiedzieć?

Należy zaznaczyć, że Dzień Babci i Dzień Dziadka są świętami świeckimi, które w Polsce obchodzi się od niedawna. Idea utworzenia święta poświęconego babciom, po raz pierwszy pojawiła się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie". Z czasem pomysł ten tak bardzo rozpowszechnił się w różnych lokalnych pismach, że Dzień Babci przyjął się w całej Polsce.

Nieco inaczej było z Dniem Dziadka, który najpewniej został przeniesiony do Polski z USA w latach 80. Za oceanem Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone są jako jedno święto nazywane Narodowym Dniem Dziadków, które oficjalne zostało zatwierdzone przez Kongres w 1978 roku. Obchodzi się je we wrześniu, w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy.

Dzień Dziadka - jak obchodzimy to święto?

22 stycznia jest szczególną okazją do podziękowania dziadkom za ich miłość oraz troskę. Tego dnia wnuczęta składają im życzenia, obdarowują słodyczami i drobnymi, często ręcznie wykonami upominkami. Dzień dziadka jest często obchodzony w szkołach i przedszkolach, gdzie organizuje się różne uroczystości.

Pomysły na prezenty na Dzień Dziadka

Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa wiele wnucząt nie zobaczy w tym roku swoim dziadków. Nie oznacza jednak, że mają całkowicie zrezygnować z obchodów Dnia Dziadka. Dobrym pomysłem na prezent w zaistniałych okolicznościach będzie przygotowanie i wysłanie laurki z życzeniami. Można również skorzystać z usług poczty kwiatowej i wysłać dziadkom bukiet z listem albo skorzystać z usług kuriera i pokusić się o bardziej spersonalizowany prezent, jak dobra książka, etui na okulary, kubek z pasującym napisem lub album ze zdjęciami. 

Zobacz wideo Dlaczego szczepi się również osoby, które przechorowały wirusa?
Więcej o: