Niedziela handlowa 2021 rok. Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy? [Lista niedziel handlowych 2021]

Niedziele handlowa w 2021 będą ograniczone. Będzie niewiele niedziel, w które będziemy mogli zrobić zakupy, bo zaledwie siedem. Kiedy wypadają niedziele handlowe 2021? Czy najbliższa niedziela będzie handlowa?

Zakaz handlu obowiązuje od 2018 roku. W Ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre dni opisano szczegółowo, że zakaz nie obowiązuje w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, o ile nie przypada w nią święto. Od 2020 roku zakaz obejmuje prawie wszystkie niedziele. Jak będzie w tym roku?

Niedziela handlowa 2021. Czy najbliższa niedziela będzie handlowa?

Czy najbliższa niedziela 17 stycznia będzie handlowa? 17 stycznia nie zrobimy zakupów. Pierwsza niedziela handlowa nowego roku przypadnie 31 stycznia i zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele. To będzie pierwsza z siedmiu niedziel handlowych w roku 2021. Kolejną okazją do niedzielnych zakupów będzie dopiero 28 marca. Niedziele handlowe 2021 wypadają także 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Kolejne niedziele handlowe przypadną wraz z ostatnim miesiącem roku: 12 i 19 grudnia.

Płaca minimalna 2021. Pracodawcy zmartwieni. Ile wynosi najniższa krajowa 2021?Płaca minimalna 2021. Są zmiany w wartości minimalnego wynagrodzenia. Ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

Niedziela handlowe w 2021 roku. Podsumowanie [LISTA]:

  • 31 stycznia,
  • 28 marca,
  • 25 kwietnia,
  • 27 czerwca,
  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Niedziele handlowe. Niewykluczone, że przepis dotyczący zakazu handlu zostanie poluzowany

Rządzący rozważają różne scenariusze dotyczące zakazu handlu w niedziele. Możliwe, że ten przepis zostanie poluzowany. Jakie warianty są obecnie brane pod uwagę?

Zawieszenie przepisów w tym zakresie mogłoby potrwać nawet do końca trwania pandemii

- powiedziała wiceminister pracy, rozwoju i technologii Olga Semeniuk w programie "Money. To się liczy". Możliwe również, że rząd wprowadzi jedną, dodatkową niedzielę handlową w grudniu (aktualnie są to dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia), ale na te informacje będziemy musieli poczekać.

Niedziela handlowa. Są wyjątki

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przewiduje szereg wyjątków w przypadku sklepów, które mogą w te dni prowadzić sprzedaż. To m.in. sklepy prowadzone przez przedsiębiorców "we własnym imieniu i na własny rachunek". 

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy
Więcej o: