Dzień Babci 2021. Sprawdź, kiedy wypada święto babć

Dzień Babci 2021 - o tym święcie nie wolno zapomnieć. Wszystkie babcie z utęsknieniem czekają na życzenia od swoich wnuków. Kwiaty lub czekoladki także są mile widziane.

Dzień Babci 2021 nawet wobec panującej epidemii koronawirusa to wyjątkowe święto, o którym żaden wnuk nie powinien zapomnieć. Szczególnie teraz. Panująca pandemia koronawirusa ogranicza kontakt z seniorami, którzy są najbardziej narażoną grupą. W wielu domach ogranicza się ich kontakt z dziećmi, które mają kontakt z rówieśnikami, chodzą do przedszkoli, żłobków, stanowią więc zagrożenie dla osób starszych. Wielu babciom i dziadkom doskwiera teraz samotność. Nawet codzienne zakupy, które dla wielu seniorów są jedną z niewielu okazji do kontaktu z innymi zostały ograniczone do "godzin dla seniorów", czyli zalecenia chodzenia do sklepów jedynie w godzinach 10-12. Nadchodzący Dzień Babci jest więc wspaniałą okazją, aby wnuki mogły zapewnić swoje babcie, że o nich pamiętają i je kochają.

Dzień Babci 2021 - kiedy wypada?

Dzień Babci 2021 przypada 21 stycznia, w czwartek. Dzień babci to stałe święto. Tego dnia należy bezwzględnie pamiętać o złożeniu swoim babciom najlepszych życzeń z okazji ich święta. Młodsze wnuki powinny przygotować piękną laurkę, nauczyć się wierszyka lub piosenki. Starsze z kolei mogą pomyśleć o jakimś drobnym upominku, wizycie w kwiaciarni, a nawet ulubionej cukierni. 

Dzień Babci - historia święta

Dzień Babci ma w naszym kraju całkiem długą tradycję. Pomysł, aby ustanowić święto babć, pojawił się w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie", W 1965 roku pomysł ten podchwycił "Express Poznański". W roku 1966 "Express Wieczorny" ogłosił, że 21 stycznia zostaje Dniem Babci. I tak właśnie się stało. Dzień Dziadka nie ma tak długiej tradycji, obchodzimy go bowiem dopiero od 1981 roku. Nie oznacza to jednak, że można traktować go mniej poważnie. Dzień po dniu babci wszyscy dziadkowie bardziej niż zwykle czekają na telefony od wnuków i ich odwiedziny. 

Zobacz wideo Posłanka Marcelina Zawisza karmiła dziecko w czasie wypowiedzi na sejmowej komisji zdrowia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.