Kiedy będzie tłusty czwartek 2021? Nie przegap dnia pączka
Tłusty czwartek to jeden z ulubionych dni w roku wszystkich amatorów pączków. Tego dnia bez wyrzutów sumienia i wchodzenia na wagę możemy sięgnąć po wszystko, czego zwykle odmawiamy sobie z powodu dbałości o smukłą sylwetkę. W tłusty czwartek żadne diety nie obowiązują. To także, obok dnia dziecka i Gwiazdki, ulubiony dzień naszych pociech.
Kiedy będzie tłusty czwartek 2021?
Tłusty czwartek to ruchome święto więc nie ma swojej stałej daty. To chrześcijańskim kalendarzu ostatni czwartek przed wielkim postem. Tłusty czwartek wypada 52 dni przed Wielkanocą, jest początkiem ostatniego tygodnia karnawału, może wypaść między 29 stycznia, a 4 marca. W 2021 roku tłusty czwartek przypada 11 lutego.
Tłusty czwartek 2021 - nie tylko pączki
Tłusty czwartek to bezapelacyjnie święto pączka. Tego dnia beztrosko, bez liczenia kalorii możemy zajadać się pączkami. Tymi z lukrem i cukrem pudrem, z konfiturą z róży, nadzieniem truskawkowym, śliwkowym, Nutellą etc. W cukierniach tego dnia poza tradycyjnymi pączkami pojawiają się też te z kolorowymi polewami i posypkami. W tłusty czwartek zajadamy się też faworkami, czyli chrustem, racuchami, pampuchami, ptysiami, rurkami z kremem i ciastami. Ma być słodko, tłusto i pysznie.
Tłusty czwartek 2021 - kolejki przed cukierniami
Tłusty czwartek to dzień, kiedy cukiernie przeżywają prawdziwe oblężenie. Ustawiają się przed nimi gigantyczne kolejki. W tym roku zapewne będzie podobnie. Pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących z powodu epidemii koronawirusa - dystansie społecznym, zasłanianiu ust i nosa. W tłusty czwartek warto pamiętać o seniorach - którym jest teraz wyjątkowo ciężko, czują się samotni - i zaskoczyć ich słodką niespodzianką.
-
Meghan Markle i książę Harry spodziewają się tęczowego dziecka. "Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem"
-
Magda Gessler o roli babci. "Nie jestem żadną babcią, bo moja córka do mojej wnuczki mnie nie dopuszcza"
-
Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Adam Niedzielski: To są decyzje, które będziemy podejmowali
-
Szkoły zamknięte do końca roku 2021? Przemysław Czarnek: Prędzej czy później ten powrót nastąpi
-
Imiona dla dzieci, które kiedyś były zakazane. Dziś można tak już nazwać swoją pociechę
- Ulga na dziecko urodzone w ciągu roku 2020. To jedna z największych ulg podatkowych, ale nie przysługuje wszystkim
- Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego 2021 czy Powrót po Wielkanocy? Czarnek optymistycznie: będziemy mogli rozmawiać o terminach
- Zadbaj o prawidłową pielęgnację skóry swojego dziecka od pierwszych dni życia. Ten krem i balsam to numer 1 w rekomendacjach dermatologów
- Poradzisz sobie z niemowlakiem? Sprawdź, jak dużo wiesz o małych dzieciach
- Czternasta emerytura 2021 - kiedy będzie wypłacana? Na dodatkowe pieniądze emeryci muszą jeszcze trochę poczekać