Godziny dla seniora. Jakie sklepy obowiązują? Od której godziny trwają?

Godziny dla seniora. Jakie sklepy obowiązują? Kiedy trwają, osoby poniżej 60. roku życia nie mogą robić zakupów w niektórych sklepach. Wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo osobom starszym.

Godziny dla seniora zostały wprowadzone, aby osoby starsze, które nie mogą liczyć na niczyją pomoc w robieniu zakupów, mogły w bezpieczny sposób zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty. Panująca epidemia koronawirusa jest sparaliżowała nasze życie w wielu dziedzinach, od nauki i pracy poprzez życie rodzinne po towarzyskie. Wprowadzona po świętach Bożego Narodzenia kwarantanna narodowa utrudniła także robienie zakupów. Szczególnie trudno jest teraz osobom starszym, które są najbardziej narażoną grupą i powinny szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Z myślą o nich rząd wprowadził tzw. godziny dla seniora. 

Godziny dla seniorów w sklepikach szkolnych? Zapowiedziano zmiany w przepisachGodziny dla seniorów w sklepikach szkolnych? Zapowiedziano zmiany w przepisach

Godziny dla seniora - jakie sklepy obowiązują?

Godziny dla seniora zostały wprowadzone po to, żeby starsze osoby mogły w maksymalnie bezpieczny dla siebie sposób zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Obowiązują więc w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. 

Godziny dla seniora - kiedy obowiązują

Godziny dla seniora, czyli czas przeznaczony na zakupy dla osób powyżej 60. roku życia, obowiązują od godziny 10.00 do godziny 12.00 od poniedziałku do piątku. W weekendy godziny dla seniora nie obowiązują.

Nowe obostrzenia po 17 stycznia? Minister Zdrowia komentujeNowe obostrzenia zostaną wprowadzone już po 17 stycznia? Minister Zdrowia apeluje do Polaków

Godziny dla seniora - nie wszyscy ich przestrzegają

Osoby starsze, które szczególnie powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie epidemii koronawirusa, powinny robić zakupy w czasie godzin dla seniora. W tym czasie w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach nie mają prawa przebywać klienci poniżej 60. roku życia. O ile oni sami przestrzegają tego przepisu, a sklepy zastrzegają możliwość odmowy ich obsłużenia w czasie godzin dla seniora, osoby starsze często nie stosują się do zalecenia, żeby robić zakupy w godzinach od 10.00 do 12.00. W sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach seniorzy pojawiają się przez cały dzień. Dla bezpieczeństwa naszych babć i dziadków (a także sąsiadów)  warto ich więc wyręczać w robieniu zakupów, a jeśli to niemożliwe przynajmniej zachęcać do przestrzegania godzin dla seniora. 

Zobacz wideo
Więcej o: