Godziny dla seniora. Jakie sklepy ich przestrzegają?

Godziny dla seniora to czas na zakupy przeznaczony wyłącznie dla osób starszych z troski o ich bezpieczeństwo. Lepiej wiedzieć kiedy obowiązują, bo w tym czasie osoby poniżej 60. roku życia nie zrobią zakupów.

Godziny dla seniora zostały wprowadzone przez Rząd w związku z panującą epidemią koronawirusa. Ma to zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osobom starszym w czasie robienia zakupów w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. W tych miejscach w czasie godzin dla seniorów mogą przebywać jedynie osoby powyżej 60. roku życia. 

Pandemia koronawirusa. Powrót rządowego 'ukazu' - 'godziny dla Seniora'. Między 10 a 12 zakupy mogą robić jedynie ludzie starsi (60 plus). Wrocław, sklep spożywczy popularnej sieci, 15 października 2020Godziny dla seniorów zniesione. Ale tylko na jeden dzień

Godziny dla seniora - kiedy obowiązują?

Na stronie gov.pl zamieszczono wszystkie informacje (w tym te dotyczące godzin dla seniora), które pomogą starszym osobom odnaleźć się w tej trudnej rzeczywistości i zachować maksymalne zasady bezpieczeństwa. Na stronie rządowej czytamy: "Seniorze, uważaj na siebie! W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów. Jeśli nie możesz zostać w domu, korzystaj z godzin dla seniorów i idź do sklepu w godzinach 10:00 - 12:00. Przede wszystkim jednak – zasłaniaj nos i usta". Godziny dla seniora obowiązują od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do 12.00.

Podatek od pracy zdalnej? Niecodzienna propozycja Deutche BankuZasiłek opiekuńczy. Sprawdź, do kiedy będzie wypłacany i kto może liczyć na zasiłek

Godziny dla seniora - w jakich sklepach obowiązują?

Godziny dla seniora, czyli czas, kiedy w sklepach mogą przebywać jedynie osoby powyżej 60. roku życia obowiązują w dni powszednie od 10:00 do 12:00. Nie dotyczą wszystkich placówek handlowych, a jedynie miejsc, do których osoby starsze bezwzględnie muszą chodzić. Chodzi oczywiście o sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Godziny dla seniora są przeznaczone dla osób, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub sąsiadów w zrobieniu zakupów spożywczych i zaopatrzeniu się w leki. Dla swojego bezpieczeństwa seniorzy powinni unikać dużych skupisk ludzi, a niezbędne zakupy robić raczej w małych sklepach niż wielkich marketach. 

Więcej o: