Panująca epidemia koronawirusa skutecznie ogranicza kontakt z seniorami, którzy są w aktualnej sytuacji najbardziej narażoną grupą. W wielu rodzinach izoluje się ich od dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami w przedszkolach, żłobkach, czy mimo wszystko - spotykają się z rówieśnikami, są więc potencjalnym zagrożeniem dla starszych osób. Wielu seniorom doskwiera samotność. Nawet codzienne zakupy, które dla wielu starszych osób są okazją do kontaktu z innymi zostały im ograniczone do "godzin dla seniorów". Nadchodzący Dzień Babci i Dziadka są więc doskonałą okazją, aby wnuki mogły zapewnić ich, że o nich pamiętają.
Dzień Babci w 2021 roku wypada 21 stycznia w czwartek. Jest to stałe święto. Tego dnia należy pamiętać o złożeniu swoim babciom najlepszych życzeń. Młodsze wnuki mogą także przygotować laurkę, zaśpiewać piosenkę, te starsze powinny pomyśleć o wizycie w kwiaciarni lub cukierni.
Dzień Dziadka, podobnie jak Dzień Babci, jest stałym świętem. Jest obchodzony 22 stycznia, w tym roku to piątek. Ponieważ w tym roku dziadkowie nie mogą liczyć na zorganizowany w przedszkolu występ z tej okazji, młodsze wnuki powinny przygotować piękny rysunek, nauczyć się wierszyka lub piosenki o dziadku. Starsze wnuki zapewne sprawią swoim dziadkom przyjemność ulubionym smakołykiem z cukierni.
Dzień Babci ma już w Polsce całkiem długą tradycję. Pierwszy pomysł, aby utworzyć święto wszystkich babć, pojawił się w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie", rok później pomysł ten podchwycił "Express Poznański". Z kolei w roku 1966 "Express Wieczorny" ogłosił, że 21 stycznia zostaje Dniem Babci. I tak już zostało. Z kolei Dzień Dziadka ma nieco krótszą historię. Świętujemy go bowiem dopiero od 1981 roku.