Czy dzieci mogą wychodzić z domu w ferie? Minister zdrowia: Chcemy dopuścić przebywanie dzieci na dworze bez opieki

Czy dzieci mogą wychodzić z domu w ferie? Epidemia koronawirusa kompletnie zdezorganizowała przerwę zimową. Dzieci nie wyjadą na narty, nie pójdą do kina etc. Czy w ogóle będą mogły w tym czasie wychodzić z domu?

Czy dzieci mogą wychodzić z domu w ferie? To pytanie od dziś zadają sobie najmłodsi, którzy rozpoczęli przerwę zimową i nie mogą wyjechać w góry. Z racji panującej epidemii koronawirusa i obowiązującej kwarantanny narodowej, nasze dzieci także zostały objęte wieloma ograniczeniami i obostrzeniami. Przede wszystkim ferie zimowe 2021 odbywają się w jednym terminie dla wszystkich województw. Rozpoczynają się 4 stycznia i trwają do 17 stycznia. Rząd zachęca, aby czas przerwy zimowej spędzić w domu. Z tego m.in.: powodu zamknięte zostały wyciągi narciarskie, hotele, pensjonaty etc. Dzieci nie pójdą także do kina, do teatru, do galerii handlowej, czy nie wezmą udziału w niektórych zajęciach sportowych.

BKonferencja prasowa Ministra Zdrowia i Komendanta Glwnego PolicjiPowrót dzieci do szkół. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał możliwą datę

Czy dzieci mogą wychodzić z domu w ferie? Półkolonie

Panująca epidemia koronawirusa znacznie ograniczyła możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu przez nasze dzieci. Od ponad dwóch miesięcy siedzą w domach, uczą się zdalnie, mają ograniczone możliwości spotykania się z rówieśnikami. Brakuje im zabawy, ruchu na świeżym powietrzu etc. Aby nieco urozmaicić im czas (a rodzicom dać chwilę oddechu) Rząd zdecydował się dopuścić możliwość organizacji półkolonii, określając jednocześnie bardzo konkretnie zasady, jakie mają na nich panować. 

Minister Czarnek o powrocie do szkół. Bierze pod uwagę inne terminy dla różnych województwMinister Czarnek o powrocie do szkół. Bierze pod uwagę inne terminy dla różnych województw

Czy dzieci mogą wychodzić z domu w ferie? Ograniczenia w przemieszczaniu się

Zgodnie z obowiązującym od końca października zakazem samodzielnego przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 nasze pociechy nie będą mogły wychodzić samodzielnie z domu. Początek ferii zimowych nie zniósł tego ograniczenia i opuszczenie domu jest dla nich możliwe jedynie w towarzystwie rodzica lub opiekuna. Na ostatniej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział jednak, że być może obostrzenie to zostanie zniesione..

Zobacz wideo
Więcej o: