Ferie zimowe. Wytyczne dla półkolonii. Jakie obostrzenia obowiązują organizatorów?

Ferie zimowe. Wytyczne dla półkolonii. W związku z epidemią koronawirusa i zgodnie z decyzją rządu dzieci mogą przerwę zimową spędzić w ramach półkolonii. Ministerstwo Edukacji, Zdrowia i GIS wspólnie opracowały wytyczne dla organizatorów.

Ferie zimowe 2021 z racji epidemii koronawirusa będą wyglądały inaczej niż do tej pory. Przede wszystkim odbywają się dla wszystkich województw w jednym terminie, czyli 4-17 stycznia. Zgodnie z decyzją rządu, stoki narciarskie, hotele, pensjonaty etc. pozostają zamknięte. Dzieci nie spędzą także czasu w kinie, teatrze etc. Dopuszczono jednak możliwość organizacji półkolonii w szkołach.

Ferie zimowe. Czy w tym roku dzieci i młodzież pojadą zimą w góry? Na zdjęciu: ośrodek Czarny GrońFerie zimowe 2021. Rodzice obchodzą przepisy, żeby wysłać dzieci na zimowe wyjazdy. "Może dojść do wielkiej katastrofy"

Ferie 2021 - dzieci spędzą czas na półkoloniach

Ferie zimowe 2021 są obwarowane całą masą obostrzeń Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Główny Inspektor Sanitarny wspólnie przygotowały wytyczne dla organizatorów półkolonii, aby zapewnić ich uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo. Oba resorty i GIS jasno określiły zasady organizacji przerwy zimowej dla dzieci. Przede wszystkim w półkoloniach mogą uczestniczyć jedynie dzieci bez objawów infekcji dróg oddechowych. Jeśli więc nasza pociecha ma katar, kaszle lub kicha, powinna zostać w domu. Poza tym rodzice są zobowiązani do niezwłocznego (do dwóch godzin) odbioru dziecka z półkolonii, jeśli wystąpią u niego niepokojące objawy. Dziecko powinno mieć osłonę (maseczkę lub przyłbicę), której będzie używać w przestrzeni publicznej. 

Ferie zimowe 2021 - warunki bezpieczeństwa na półkoloniach

Zajęcia dla dzieci mogą być organizowane wyłącznie w szkołach lub placówkach spełniających wymogi bezpieczeństwa (sale świetlicowe, dydaktyczne, gimnastyczne), minimalna przestrzeń musi zapewniać 4 metry kwadratowe na osobę. Każda grupa powinna mieć swojego opiekuna, ilość dzieci w grupie nie powinna przekraczać 12, posiłki powinny być spożywane w ramach tych grup. Po każdym posiłku należy bezwzględnie dezynfekować blaty i poręcze krzeseł

Ferie zimowe 2021. Prof. Marczyńska komentuje: Ferie trzeba możliwie rozciągnąć w czasieFerie zimowe 2021. Prof. Marczyńska komentuje: Ferie trzeba możliwie rozciągnąć w czasie

Ferie zimowe 2021 mazowieckie

Ferie zimowe w tym województwie odbywają się w tym terminie, w którym dla pozostałych województw, czyli 4-17 stycznia. W województwie mazowieckim obowiązują te same zasady, co w pozostałych województwach. zostały określone przez Ministerstwo Zdrowia, Edukacji i GIS.  

Ferie zimowe 2021 łódzkie

Ferie 2021 w województwie łódzkim odbywają się w terminie 4-17 stycznia. Dzieci mogą wziąć udział w półkoloniach organizowanych w szkołach. 

Ferie zimowe 2021 kujawsko-pomorskie

Ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim w tym roku odbywają się w terminie 4-17 stycznia. Dzieci powinny w tym czasie zostać w domach, ewentualnie spędzić czas na półkoloniach.

Zobacz wideo
Więcej o: