Sześcioraczki z Tylmanowej dokazują w kuchni. Internautka: Śniadanie plus wieczorna kąpiel i pół dnia z głowy

Sześcioraczki z Tylmanowej urodziły się 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Kaja, Malwina, Nela, Zosia, Filip i Tymon to jedyne takie rodzeństwo w Polsce. Choć mają zaledwie półtora roku, cieszą się ogromną popularnością. Ich mama założyła im nawet profil na Instagramie. Na najnowszym zdjęciu widać, że nie brakuje im energii.

20 maja 2019 roku Klaudia i Szymon Marcowie zostali rodzicami dzieci, o których mówiła później cała Polska. W krakowskim szpitalu na świat przyszły sześcioraczki: Kaja, Malwina, Nela, Zosia, Filip i Tymon.  Zarówno personel medyczny, jak i rodzice, spodziewali się pięciorga dzieci. Szóste było dla nich zaskoczeniem, bo nie widzieli go wcześniej na USG.  Kiedy w 29. tygodniu ciąży przyszły na świat, ważyły od 890 do 1300 g.

Zobacz wideo Położna: Niefajne jest gdy, po wielu godzinach porodu ojca odsyła się do domu. Tu tego nie ma

Jak wyglądają sześcioraczki z Tylmanowej?

Najmniejszą z rodzeństwa była Malwinka. Do domu rodzice zabrali ją jako ostatnią - we wrześniu. Kiedy się urodziła, ważyła zaledwie 890 g. Dziś dziewczynka jest pełna sił i uśmiechu. Na zdjęciach, które mama sześcioraczków zamieszcza na ich profilach w mediach społecznościowych widać, że szybko się rozwijają i nie brakuje im energii. 

Nic nie smakuje tak jak śniadanie mamy...

- napisała mama sześciorga pod ich najnowszym zdjęciem, na którym widzimy wesołą gromadkę w kuchni

 
Ja mam bliźniaki i nie mogę się ruszyć, żeby którejś nie nadepnąć, a co dopiero z taką gromadką sobie radzić

- skomentowała jedna z obserwatorek.

Ciąże mnogie zawsze są ciążami wysokiego ryzyka, jedynym z zagrożeń jest poród przedwczesny (zdjęcie ilustracyjne)Sześcioraczki urodziły się w Krakowie. To pierwszy przypadek w Polsce, ale mnogich ciąż jest coraz więcej

Pojawiło się też wiele pytań od internautów. Mama wyjaśniła między innymi, jak radzi sobie z codziennymi czynnościami np. kąpielą maluszków. Choć obserwatorzy podejrzewali, że w ich domu znajduje się ogromnych rozmiarów wanna, rozwiązanie okazało się łatwiejsze: dzieci kąpane są po kolei. 

Śniadanie plus wieczorna kąpiel i pół dnia z głowy

- podsumowała w odpowiedzi obserwatorka.

Nie wszyscy uczniowie wrócą do szkół po feriachNie wszyscy uczniowie wrócą po feriach do szkół. "Zostanie przekroczona masa krytyczna"

Więcej o: