Mama ją porzuciła, bo lekarze zdiagnozowali u niej rzadki rodzaj karłowatości. Jak dziś wygląda?

Hannah Kritzeck, Amerykanka z Minnesoty ma 25 lat i niecały metr wzrostu. Z powodu karłowatości, na którą cierpi została porzucona w szpitalu zaraz po narodzinach. Na szczęście znalazła kochającą rodzinę.

Hannah Kritzeck ma 25 lat, a jest postury pięciolatki. Amerykanka ma niecałe 100 cm wzrostu. Cierpi na bardzo rzadką chorobę - pierwotną karłowatość (na całym świecie jedynie około 100 osób ma karłowatość pierwotną). 

Rodzina Todda zbiera pieniądzeOddany ojciec zmarł po wypadku na rowerze. Kilka miesięcy przed narodzinami drugiego

Hannah Kritzeck trafia do adopcji

Kiedy dziewczynka przyszła na świat, była o wiele mniejsza i lżejsza niż inne noworodki. Lekarze nie mieli wątpliwości, szybko postawili diagnozę. W związku z tym, że jasne było, że Hannah nie będzie się prawidłowo rozwijać, jej mama, wiedząc, że nie udźwignie choroby dziecka, oddała ją do adopcji. Maleńka Hannah trafiła więc do domu dziecka. Na szczęście nie spędziła tam wiele czasu. Została adoptowana przez państwa Jackie i Larry'ego Kritzecków. Mieli oni już troje dzieci, doszli do wniosku, że mogą odmienić los małej Hannah. Dziewczynka trafiła do ich domu i szybko stała się ich oczkiem w głowie. 

Monika MrozowskaOgłosiły ciążę pod koniec roku. Te gwiazdy rodzą w 2021

Przybrani rodzice otoczyli ją opieką i miłością, a rodzeństwo stawało w jej obronie za każdym razem, gdy ktoś jej dokuczał z powodu niewielkiego wzrostu. Takich sytuacji - jak nietrudno się domyślić - było w całym życiu Hannah całkiem sporo. Poza tym osoby z karłowatością pierwotną żyją krócej niż ludzie zdrowi, więc cała rodzina Kritzecków zrobiła wszystko, aby Hannah żyła tak, jak jej rówieśnicy i była szczęśliwa. Udało się. Hannah jest pogodna, pełna energii, kocha taniec, trenuje go, wzięła udział w programie "Little and Looking for Love", dzięki któremu poznała swojego przyszłego męża Brada, który także cierpiał na karłowatość. Brad niestety wkrótce zmarł.     

 

Dziewczyna uratowała swoją mamę

Jackie Kritzec kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo, jednak Hannah wymagała od niej najwięcej troski i uwagi. Kiedy kobieta trafiła do szpitala i okazało się, że bez przeszczepu nerki umrze, Hannah oddała jej swoją. Lekarze odradzali dziewczynie operację, w jej stanie była bardzo ryzykowna, ale Hannah się uparła. W ten sposób mogła odwdzięczyć się Jackie za wszystko, co ta dla niej zrobiła.  

Zobacz wideo
Więcej o: