Znany tata zrobił coś niesamowitego dla swojego syna. "Byłem przerażony"

Australijski pisarz rozumie fascynację swojego syna księżniczką z jednej z bajek Disneya. Aby uchronić siedmioletniego chłopca przed spojrzeniami pełnymi dezaprobaty, oddany tata sam założył suknię Elsy, bohaterki "Krainy lodu".

Scott Stuart, australijski pisarz, autor bestsellerowych książek dla dzieci dał się poznać także jako oddany, tolerancyjny i pełen zrozumienia tata. Nie widzi nic złego w tym, że jego syn przebiera się za księżniczkę, nie zgadza się z obowiązującym współcześnie stereotypem płci. 

Magda Gessler i Lara GesslerBoże Narodzenie u Magdy Gessler. Syn restauratorki zdradził, jak wyglądają święta w ich domu

Znany tata przebiera się za księżniczkę z bajki

Jego siedmioletni syn Colin jest wielkim fanem filmu "Kraina lodu", od kiedy zobaczył go po raz pierwszy w wieku trzech lat. Ma swoja ukochaną lalkę Elsę, którą zabiera ze sobą wszędzie i strój księżniczki z Arendelle, którego najchętniej by wcale nie zdejmował. Jako chłopiec w sukni księżniczki wzbudza spore zainteresowanie, ma już siedem lat wiec doskonale o tym wie. Na seans drugiej części "Krainy lodu" poszedł do kina oczywiście przebrany za Elsę. W takich samych strojach wystąpili jego rodzice. Scott Stuart nawet na premierę musicalu opartego na popularnej bajce Disneya wybrał się w stroju księżniczki.

Chrissy Teigen o poronieniu i brzuchu po ciążyChrissy Teigen pokazała brzuch po poronieniu. "Każde spojrzenie w lustro przypomina mi, że miałam mieć dziecko"

 

Pisarz walczy ze stereotypami płci

Scott Stuart zauważył, że jego syn jest rozdarty. Z jednej strony fascynuje go postać księżniczki z bajki, z drugiej boi się i wstydzi tego, co powiedzą ludzie, widząc chłopca w sukience.

Wychowałem się w tradycyjnej rodzinie, w której panowały bardzo sztywne stereotypy dotyczące płci. Strach przed osądzaniem przez innych towarzyszył mi całe życie

- powiedział Dailymail. Postanowił więc założyć suknię księżniczki nie tylko dla swojego syna, ale i dla siebie, żeby w ten sposób w końcu uwolnić się od strachu i wstydu. Było to - jak przyznał - duze wyzwanie dla niego.

 Publicznie przełamując w ten sposób stereotyp płci, byłem przerażony

- dodał. Scott Stuart prezentuje bardzo świadomą postawę, nie ogranicza swojego dziecka, nie wtłacza go w społecznie nakreślone ramy. Chce, żeby jego syn cieszył się nieskrępowanym dzieciństwem i był szczęśliwy. 

Zobacz wideo
Więcej o: