Pogoda na święta. Jaka będzie pogoda w święta Bożego Narodzenia?

Pogoda na święta. Wielu z nas, mimo przewidywań synoptyków, wciąż liczy na piękne, białe święta Bożego Narodzenia. Czy na Gwiazdkę w Polsce spadnie śnieg?

W tym roku święta Bożego Narodzenia z racji panującej epidemii koronawirusa będą inne niż dotychczas. Większość osób spędzi je w domu, w gronie domowników, z częścią bliskich spotkamy się na planowanych przez wiele rodzin wigiliach online. Większość z nas ma nadzieję na białe święta, bo mimo niesprzyjających świętowaniu okoliczności, padający za oknem śnieg jak nic innego tworzy wyjątkową atmosferę i wprawia w świąteczny nastrój. Dzieci z kolei liczą na jazdę na sankach, walkę na śnieżki i lepienie bałwana. Jaka więc w tym roku będzie pogoda na święta?

Powrót do szkół po feriachPrzerwa świąteczna 2020 a powrót do szkół. Odbędzie się to w tzw. bańkach

Pogoda na święta - czy będzie śnieg?

W ostatnich dniach pogoda w całej Polsce pozostawiała wiele do życzenia. Było co prawda ciepło, lecz deszczowo, w wielu regionach wiał dość silny wiatr. Aura w niczym nie przypominała tej, jakiej jeszcze kilka lat temu o tej porze roku byśmy się spodziewali. Prognozy na najbliższe dni nie zapowiadają się optymistycznie, jednak wielu Polaków, licząc się z tym, że przewidywania synoptyków nie zawsze się sprawdzają, liczy na białe święta Bożego Narodzenia.  

Życzenia na Boże NarodzenieŻyczenia na Boże Narodzenie. Najpiękniejsze tradycyjne życzenia świąteczne i śmieszne wierszyki

Pogoda na święta - prognoza pogody na wigilię i Boże Narodzenie 2020

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w wigilię Bożego Narodzenia pogoda nie zmieni się znacznie względem tej, jaka panuje od kilku dni. Możemy się spodziewać przelotnych deszczów, zachmurzonego nieba, gdzieniegdzie na chwilę wyjdzie słońce. Wszystko za sprawą rozległego niżu, w którego zasięgu znajduje się Polska. Nieco intensywniej popada na południowym wschodzie kraju. Zasadniczo śniegu nie należy się spodziewać w większych ilościach, synoptycy przepowiadają raczej opady deszczu ze śniegiem. 25 grudnia, czyli w Boże Narodzenie możemy się spodziewać ochłodzenia, jednak temperatura pozostanie na plusie, w większości Polski będzie to 2-3 stopnie Celsjusza. W drugi dzień świąt ma być podobnie, jednak z częstszymi przejaśnieniami.

Zobacz wideo
Więcej o: