Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi. Świąteczne filmy dla całej rodziny

Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi? Z tym nie ma problemu, jest cała masa pięknych produkcji gwiazdkowych do obejrzenia w gronie najbliższych. Warto jednak zawczasu wybrać propozycje na wspólny seans świąteczny.

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia w racji panującej epidemii koronawirusa będą z pewnością inne niż dotychczas. Wiele osób w trosce o zdrowie swoje i najbliższych (w szczególności seniorów, którzy są najbardziej narażoną grupą) spędzi święta w domu, w towarzystwie najbliższej rodziny. Warto zadbać, żeby mimo wszystko te święta upłynęły w miłej, pogodnej atmosferze. Seans świątecznego filmu dla całej rodziny z pewnością będzie miłą formą spędzenia wolnego czasu. Na szczęście na Netflixie, HBO GO i innych tego typu platformach propozycji filmów z Gwiazdką w tle nie brakuje. 

Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi - "Klaus"

To wspaniała propozycja dla całej rodziny. "Klaus" to przepiękny film animowany z 2019 roku. Jego bohaterem jest Listonosz Jasper. Niestety nie jest on zbyt dobry w tym, co robi. W związku z tym, za karę trafia na wyspę za północnym kołem podbiegunowym. Mieszkańcy nie są tam zbyt przyjaźni, nikt nie pisze listów. Tytułowy bohater jest zrozpaczony. Wtedy właśnie poznaje Klausa...

Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi - "Kronika świąteczna"

Klasyka gatunku. To niezwykle zabawny film świąteczny z Kurtem Russellem w roli samego świętego Mikołaja. Pewne niesforne rodzeństwo przez przypadek krzyżuje gwiazdkowe plany świętego Mikołaja. Zapowiada się, że sporo osób w tym roku nie dostanie prezentów. Dzieciaki czują się winne, dochodzą do wniosku, ze nie mogą do tego dopuścić. Postanawiają pomóc Mikołajowi. Okazuje się, ze to wcale nie jest proste zadanie...

Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi - "Pierwsza gwiazdka"

Animowana propozycja dla całej rodziny. Bohaterami tej uroczej bajki są zabawne zwierzaki, które podążają za gwiazdą i dzięki temu są świadkami narodzin dzieciątka Jezus. "Pierwsza gwiazdka" to piękna, pouczająca i zabawna opowieść o Bożym Narodzeniu

Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi - "Ekspres polarny"

Bohaterem tego niezwykle imponującego pod względem animacji filmu z 2004 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa jest chłopiec, który nie wierzy w magię świąt. Malec wsiada do pociągu zmierzającego na biegun północny. Jedzie do świętego Mikołaja. Zanim tam jednak trafi, czeka go masa niesamowitych i pouczających przygód. 

Filmy do obejrzenia w święta z dziećmi - "Magiczne Święta"

"Magiczne Święta" to film familijny z 2015 roku produkcji norweskiej. To propozycja dla miłośników niesamowitych przygód i pięknych widoków. Bohaterowie filmu - Kevin i Mira powracają do "Doliny Rycerzy". Tam niestety przekonują się, że zły czarodziej Snerk przejął nad nią kontrolę. Trzeba działać!

Zobacz wideo

Netflix - funkcje ochrony rodzicielskiej

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia, a także kwarantanna narodowa, którą rząd zdecydował się wprowadzić 28 grudnia będą z pewnością czasem, który nasze dzieci spędzą w większości w domach, także przed telewizorami. Warto zwrócić uwagę na to, co nasze pociechy wybierają spośród wielu dostępnych propozycji filmowych i serialowych np. na Netflixie. Netflix doskonale wie, że każde dziecko jest inaczej wychowywane, rodzice pozwalają na seanse innych bajek, seriali i filmów. Z myślą o tych różnicach, platforma proponuje różne funkcje ochrony rodzicielskiej. Tym sposobem rodzice sami decydują, przed jakimi treściami chcą swoje dzieci ochronić. Na Netflixie można utworzyć profil dla malucha, usunąć z niego konkretne pozycje, sprawdzić historię przeglądania, ustawić ograniczenia oglądania, czy wprowadzić kod PIN.

Zobacz wideo
Więcej o: