Kwarantanna narodowa a przedszkola. Czy będą otwarte w tym czasie?

Kwarantanna narodowa a przedszkola. To najbardziej aktualnie zagadnienie spośród tych, które interesują rodziców najmłodszych dzieci. Zamknięte placówki opiekuńczo-wychowawcze będą bowiem dla nich oznaczać konieczność zorganizowania innej opieki dla swoich pociech.

Kwarantanna narodowa a przedszkola. Nie ma chyba teraz tematu, który bardziej zaprzątałby myśli rodziców małych dzieci. Wprowadzenie decyzji o kwarantannie narodowej wystraszyło rodziców małych dzieci. Dla nich zamknięcie przedszkoli i żłobków często oznaczałoby przymusowy urlop lub próbę organizacji innej opieki dla pociech w tym czasie.

Wigilia online - bezpieczna forma świątecznego spotkania z najbliższymi.Obostrzenia święta 2020. Jakie ograniczenia czekają dzieci w Boże Narodzenie?

Kwarantanna narodowa a przedszkola

W związku z panującą epidemią koronawirusa rząd podejmuje kolejne decyzje (często bardzo trudne i kontrowersyjne), które mają nas ochronić przed kolejną falą zachorowań na COVID-19. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia, Sylwester, Nowy Rok oraz ferie zimowe to czas, który z pewnością będzie sprzyjał nowym zarażeniom. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski apelują o rozsądek w tym czasie i zachęcają, aby mimo wszystko pozostać w domach i nadchodzące dni celebrować w gronie domowników. Wszystko oczywiście z troski o nasze zdrowie, a szczególnie zdrowie najbardziej narażonych z nas - seniorów. W święta Bożego Narodzenia będzie obowiązywał limit osób biorących udział w świątecznych spotkaniach. Z kolei zaraz po świętach - 28 stycznia, zgodnie z zapowiedzią rządu rozpocznie się kwarantanna narodowa, która ma potrwać do 17 stycznia. Co ze żłobkami i przedszkolami?

Życzenia na Boże NarodzenieKolędy polskie. Najpiękniejsze kolędy polskie do śpiewania razem z dziećmi

Kwarantanna narodowa a przedszkola. Czy będą zamknięte?

Przedszkola jako jedyne placówki wychowawczo-opiekuńcze (poza żłobkami) wciąż są otwarte. Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia doszło do nieporozumienia i Adam Niedzielski powiedział, że przedszkola i żłobki będą w czasie kwarantanny narodowej zamknięte. Ministerstwo wyjaśniło, że pozostaną otwarte.

Kwarantanna narodowa a żłobki. Czy pozostaną otwarte?

W informacji zamieszczonej przez Ministerstwo Zdrowia na Tweeterze wynika, że żłobki w czasie kwarantanny narodowej także, tak jak przedszkola pozostaną otwarte.

Zobacz wideo
Więcej o: