Karolina Kurkova pozuje nago w odważnej ciążowej sesji i mówi o ciąży w wieku 36 lat. "Czuję się pewniej w swoim ciele"

36-letnia Karolina Kurkova ogłosiła na swoim profilu na Instagramie, że jest w ciąży. Modelka zrobiła to, publikując odważne zdjęcie z ciążowej sesji. "Trzecia ciąża, a szczególnie ciąża w tym czasie, jest zupełnie innym doświadczeniem" - pisała w eseju dla Glamour.

Karolina Kurkova, kiedy skończyła 15 lat, rozpoczęła międzynarodową karierę jako modelka. Zaledwie trzy lata później, bo 2002 została uznana przez magazyn Vogue za modelkę roku. Później pracowała dla marek takich jak Chanel, Louis Vuitton i Gucci.

Od 2009 roku jest żoną aktora, Archiego Druryego. Wspólnie wychowują dwóch synów, a już wkrótce na świecie pojawi się ich trzecie dziecko. Aby ogłosić radosną nowinę, na swoim profilu na Instagramie opublikowała intymne zdjęcie z ciążowej sesji. W eseju dla portalu Glamour zdradziła również, czym obecna ciąża różni się od poprzednich.

Zobacz wideo

Karolina Kurkova w odważnej sesji ciążowej

Kurkova wyznała, że nie spodziewali się z mężem, że w tym roku przyjdzie na świat ich kolejne dziecko. Oboje wychodzą jednak z założenia, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Modelka wierzy, że widocznie właśnie w tym momencie musiała wydarzyć się kolejna ciąża. Postanowiła się jej poddać i czekać na to, co dalej przyniesie im życie. Podkreśliła jednak, że oczekiwanie na dziecko w tym trudnym czasie jest zupełnie innym doświadczeniem. 

 
Trzecia ciąża dała mi możliwość w końcu poczuć się wolną w swoim ciele. To jest czas wrażliwy, intymny dla nas wszystkich. Teraz kiedy wszyscy jesteśmy w domu, mamy czas, aby zastanowić się nad rzeczami, które są ważne – zwłaszcza gdy mamy dzieci. Czego ich uczymy? Co im przekazujemy?

- mówiła modelka. 

Ciąża to wyjątkowy, magiczny moment. Nasze ciało przechodzi tak wiele zmian - niektóre lubimy, innych nie - żeby koniec końców zbudować człowieka z sercem, umysłem i osobowością. Ciąża sprawiła, że podziwiałam to, co moje ciało może zrobić i znieść. Zawsze chciałam udokumentować, jak zmienia się moje ciało w ciąży, ale podczas moich poprzednich ciąż zabrakło mi odwagi

- tłumaczyła. Nigdy wcześniej nie czuła się pięknie ze swoim ciążowym brzuchem. Sama urodziła się trzy miesiące za wcześnie i jako niemowlę miała operację, dzięki której zniwelowano przepuklinę pępkową i zamknięto wewnętrzną ścianę brzucha.

W efekcie jej pępek nigdy nie wyglądał typowo. Kiedy jest w ciąży, na jej brzuchu pojawia się płaski punkt, który sprawia, że nie jest idealnie okrągły. Nigdy nie chciała tego pokazywać, tym razem się przemogła. Udało jej się uchwycić ten wyjątkowy czas na intymnych, nagich fotografiach. 

Magda Gessler i Lara GesslerMagda Gessler reaguje na nagą sesję ciążową swojej córki. "Sztuka zawsze się broni"

Więcej o: