Pogoda na ferie. Stycznie słoneczny i mroźny? Czy będzie padał śnieg?

Pogoda na ferie jak co roku nurtuje wiele osób. Ferie zimowe 2021 będą dość ciepłe, ale niestety możliwe, że nie zobaczymy śniegu. Może natomiast padać deszcz. Temperatury też - jak na styczeń - będą wysokie. Słupki nie spadną poniżej zera. Szczegółowa pogoda na ferie znajduje się poniżej.

Pogoda na ferie 2021. Termin ferii

Ferie w tym roku wypadają inaczej niż zwykle. W związku z pandemią koronawirusa rząd zdecydował o przełożeniu ferii zimowych 2021. Rozpoczną się one 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia. Dzieci nie wrócą więc po przerwie świątecznej do nauki. Od razu rozpoczną zimowy wypoczynek. Co ważne wszystkie województwa rozpoczynają ferie 2021 w tym samym terminie. Jaka pogoda czeka nas w ferie zimowe?

Pogoda na ferie 2021. Będzie śnieg?

Prognoza pogody na ferie 2021 nie jest jeszcze pewna. Oczywiście są już pewne przewidywania. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie fanipogody.pl możemy spodziewać się dwóch scenariuszy. Pierwszy – opracowany na amerykańskim modelu prognozowania CFS – mówi o znacznym odchylenie temperatur od normy. Styczeń może być więc cieplejszy niż w poprzednich latach.

Dodatnia anomalia temperatury w skali miesięcznej sygnalizuje, że najprawdopodobniej będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu, rzadziej śniegu, chociaż niewykluczone, że w sytuacji rozbudowy wyżu na zachodzie Europy i obecności niżów na wschodzie wystąpią opady śniegu, tworząc miejscami pokrywę śnieżną na nizinach. W polskich górach śnieżna aura nie powinna być rzadkością.

- brzmi komunikat na stronie fanipogody.pl

Zobacz wideo Hotelarze szukają furtek w obostrzeniach. "Apeluję o roztropność"

Natomiast wedle europejskiego modelu prognozowania pogoda na ferie zapowiada się zupełnie inaczej. Czeka nas chłód i śnieg. Nie należy spodziewać się jednak przesadnych opadów śniegu. Wszystko wskazuje na to, że utrzymają się one w ubiegłorocznej normie.

Pogoda na ferie 2021. Temperatura

Pogoda na ferie zapowiada się więc dobrze. Będzie ciepło. Według wstępnych prognoz średnia temperatura przez cały okres ferii zimowych będzie wynosić około 3 stopni. Od 4 do 8 stycznia termometry wskażą nie więcej niż 2 stopnie, a 9 i 10 stycznia  - około 5 stopni. Przez całe ferie temperatura raczej nie spadnie poniżej zera.

Więcej o: