Tata kazał dzieciom pozować nad przepaścią. "Ostatnio zdarzały się obsunięcia skał i obawiałam się najgorszego"

Jeden z turystów odwiedzających klify w West Bay w południowo-zachodniej Anglii ignorując ostrzeżenia, kazał dzieciom usiąść na skraju stromego urwiska, znanego z serialu kryminalnego. Wszystko po to, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Małżeństwo, które obserwowało scenę z dołu, zawiadomiło Straż Przybrzeżną.

57-letnia Mazz Blehs i jej mąż spacerowali pod stromym klifem na terenie hrabstwa Dorset, kiedy mężczyzna przez lornetkę zauważył, że ktoś stoi na skraju wzniesienia. 

Nie mogłam w to uwierzyć. Mężczyzna umieścił dziewczynkę i chłopca na krawędzi urwiska, żeby zrobić zdjęcie

- relacjonowała później Blehs w rozmowie z Bournemouth News. Nierozsądnemu ojcu towarzyszyła również kobieta i pies spuszczony ze smyczy. Na swojej drodze musieli minąć wiele znaków ostrzegawczych, które informowały o osuwaniu się skał. Mimo to weszli na piaskowe klify znane z serialowego dramatu kryminalnego "Broadchurch". 

Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie z LaurąAnna Lewandowska pozuje z córką. Internauta: Czemu te wasze Lewandowskie dzieci są bez twarzy?

Świadkowie zdarzenia zawiadomili Straż Przybrzeżną

Według relacji 57-latki dziewczynka mogła mieć okołu ośmiu lat, natomiast młodszy chłopiec wyglądał na trzylatka. Nogi pozującej dziewczynki zwisały nad 45-metrowym urwiskiem.

To było tak niebezpieczne, że źle się czułam, patrząc na to. Ostatnio zdarzały się obsunięcia skał i obawiałam się najgorszego

- mówiła Blehs. Para o incydencie poinformowała Straż Przybrzeżną, jednak jej funkcjonariusze zbyt późno dotarli na miejsce zdarzeń. Rodzina oddaliła się, zanim ktokolwiek zdążył do nich dotrzeć. 

Przez lata widzieliśmy wiele przypadków, w których osoby i rodziny narażały się na niepotrzebne ryzyko, próbując zrobić to doskonałe zdjęcie, ale to jest jeden z najpoważniejszych przykładów. Trzeba zadać sobie pytanie: Jakie zdjęcie jest warte narażenia życia lub życia twoich bliskich? 

- mówił Jake Lanning ze straży przybrzeżnej West Bay. Mężczyzna dodał, że radzi wszystkim, aby trzymali się z dala od krawędzi klifu i podejmowali rozsądne decyzje. Tylko w ten sposób zabiorą ze sobą do domu jedynie wesołe wspomnienia.

DLOKA\DwojkaUczniowie będą mieli prawo zastrzec swoje oceny? Powstała petycja do ministra Czarnka

Więcej o: