Nowe obostrzenia od czwartku. Niedzielski: Będę rekomendował zdecydowanie surowsze działanie

Rząd chce nas uchronić przed trzecią falą zachorowań na koronawirusa. W tym celu zapowiadane jest zaostrzenie obostrzeń. Minister zdrowia nie ma wątpliwości, że to słuszne posunięcie.

We wtorek odbyła się wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego - ministra zdrowia. Minister wypowiedział się na temat tego, jak ważne jest teraz zapobieganie trzeciej fali zachorowań na COVID-19. Aby tego dokonać, zapowiedział zaostrzenie ograniczeń. 

Przemysław Czarnek o zmianach na egzaminie ósmoklasisty i maturzeMatura ustna nie będzie obowiązkowa. Minister Czarnek zapowiada zmiany na egzaminie maturalnym i ósmoklasisty

Żeby uchronić nas przed trzecią falą zakażeń koronawirusem, będę rekomendował zdecydowanie surowsze działanie

- zapowiedział. Premier z kolei przypomniał, że, mimo że sytuacja nadal jest bardzo poważna, zagrożenie nie mija, nie ma mowy o luzowaniu panujących obostrzeń.

Nie ma co udawać, że można myśleć o zmianach w różnych obszarach życia społecznego i gospodarczego w kierunku odmrażania

- dodał.

Nowe obostrzenia mają zapobiec trzeciej fali zarażeń koronawirusem

Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, Sylwester i ferie zimowe. To trzy okazje do spotkań w większych rodzinnych gronach i wyjazdów na zimowy odpoczynek z pewnością przyczynią się do wzrostu liczby zachorowań. 

Piontkowski o odwołaniu go ze stanowiska ministra edukacjiPowrót do szkół po feriach. Piontkowski zdradza plany MEN

Jeśli mówimy o obostrzeniach, trzeba mieć na uwadze, że okres Sylwestra, okres ferii zimowych, to są kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii

- powiedział Adam Niedzielski. Na Tweeterze zaś napisał:

Będę rekomendował na RZZK, żebyśmy na ten okres, który się zbliża, konsekwentnie zostali w domu i wszystkie środki zaradcze były dalej obowiązujące. Nie możemy dopuścić, żeby szczepienia odbyły się w warunkach eskalacji pandemii.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski uważa, że od szczepionki zależ nasza przyszłość, dlatego apeluje, żebyśmy najbliższy czas spędzili w domach, przestrzegali zasad bezpieczeństwa i uważali na siebie.

Nowe obostrzenia już w czwartek

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział kolejne obostrzenia. Jakie? Tego jeszcze nie wiemy, Niedzielski ma o nich poinformować w czwartek. 

Zobacz wideo
Więcej o: