Choinka gubi igły? Wypróbuj trik, dzięki któremu będzie świeża przez całe święta Bożego Narodzenia

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Najlepiej żywego drzewka, które pięknie pachnie i wprowadza w świąteczny nastrój. Choinki mają jednak jedną wadę. Bardzo szybko zaczynają gubić igły. Co zrobić, aby choinka nie gubiła igieł przez cały okres świąt Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie 2020. Choinka szybko gubi igły?

Żywa choinka zawsze będzie wyglądała lepiej niż sztuczna. Ponadto sztuczna nie zapewni tak pięknego, świątecznego zapachu. Aspekt ekologiczny także jest kluczowy – żywe drzewko to końcu nie plastik, który zaśmieca naszą planetę.

Niestety posiadanie żywej choinki także ma swoje wady. Drzewko może szybko zgubić igły i już podczas świąt Bożego Narodzenia nie wyglądać tak pięknie jak na początku. To problem, z którym każdego roku boryka się wiele osób. Jest jednak sposób, aby choinka dużej cieszyła nasze oczy! Co robić, aby choinka nie gubiła zbyt szybko igieł?

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Boże Narodzenie 2020. Choinka musi mieć dostęp do wody

Przede wszystkim żywe drzewko musi mieć stały dostęp do wody. Najlepiej jeśli będziemy wlewać jej zawsze ciepłą wodę. Nie letnią, nie bardzo gorącą. Po prostu ciepłą. W ten sposób woda łatwiej i szybciej dotrze do korzenia i nawodni drzewko.

Boże Narodzenie 2020. Choinka będzie świeża dzięki prostym trikom

Ponadto do ciepłej wody warto wrzucić… miedziane monety. Wystarczy kilka – trzy, cztery monety już załatwią sprawę. To brzmi nieprawdopodobnie, niemal jak zabobon powtarzany przez pokolenia, ale naprawdę działa! Miedziane monety powodują, że w wodzie nie rozwijają się szkodliwe bakterie, glony i grzyby.

Boże Narodzenie 2020. Choinka lubi cukier i sól

Oprócz miedzianych monet sprawdzą się także mieszanki wody, cukru i soli. Taka mieszanina zadziała jak naturalny nawóz. Odżywi roślinę i wzmocni od środka. Dzięki temu prostemu zabiegowi igły zaczną opadać znacznie później, a nasze drzewko będzie dłużej wprawiało nas w świąteczny nastrój.

Więcej o:
Copyright © Agora SA