Rodzina została wyproszona z samolotu. Powód? Płaczące dziecko nie chciało założyć maseczki. "Czuję się upokorzona"

Edeline, dwuletnia dziewczynka, nie chciała założyć maseczki w samolocie. Przez to cała rodzina została wyrzucona z pokładu United Airlines. Dostali także zakaz korzystania z usług linii lotniczych.

Eliz Orban i jej mąż mieli lecieć samolotem amerykańskich linii lotniczych United Airlines z Denver w stanie Kolorado do Newark w stanie New Jersey ze swoją dwuletnią córką Edeline. Rodzice dwulatki, którzy mieli na sobie maseczki, próbowali przekonać dziewczynkę do założenia maseczki. Niestety bezskutecznie. 

Rodzina wyproszona z samolotu. "Czuje się upokorzona"

Dziecko odmówiło przestrzegania przepisów COVID-19 o noszeniu maseczek podczas korzystania z usług linii lotniczych. Steward w związku z tym poprosił ich o opuszczenie samolotu. Tata Edeline wyjaśnił, że próbuje założyć maskę, ale steward był nieugięty. United Airlines nie oddało rodzinie bagażu z luku bagażowego, w którym znajdował się fotelik samochodowy ich córki. Ponadto rodzinie na stałe zakazano lotów United Airlines. Eliz opisała sytuację na Instagramie:

To właśnie wydarzyło się siedem godzin temu, a ja nadal siedzę tutaj zdezorientowana, upokorzona. Nie mogę uwierzyć w to, co się tam stało

- powiedziała w filmiku opublikowanym na Instagramie i Twitterze.

Linie lotnicze tłumaczą swoją decyzję 

Eliz zwróciła uwagę na fakt, że Światowa Organizacja Zdrowia odradza zakładanie maseczek dzieciom poniżej piątego roku życia. 

Ponieważ nasze torby nie zostały wyjęte z samolotu - musimy poczekać do jutra, aż dostarczą go do naszego domu

- dodała Eliz. Przedstawiciele United Airlines w rozmowie z The Sun wyjaśnili:

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest priorytetem, dlatego mamy wielowarstwowy zestaw zasad, w tym wymóg, aby każdy na pokładzie nosił maseczkę. Badamy ten konkretny incydent i skontaktowaliśmy się z rodziną. Zwróciliśmy pieniądze za bilety, fotelik samochodowy oraz bagaż.
Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach
Więcej o: