Prezenty dla dwulatka i dwulatki - co sprawi dzieciom największą radość?

Mikołajki, Boże Narodzenie, urodziny, Dzień Dziecka - kupując z tej okazji prezenty dla dwulatka czy dwulatki warto wiedzieć, co szczególnie przypadnie im do gustu. Oczywiście, największą radość wywołają zabawki, jednak należy dobrać je odpowiednio do wieku obdarowanego dziecka.

Prezenty dla dwulatka: co sprawdzi się najlepiej?

Prezenty dla dwulatka powinny być dostosowane do jego możliwości poznawczych. Jeśli wybierzemy zabawki, to prócz walorów rozrywkowych powinny mieć one również cechy wspomagające rozwój dziecka, kształtujące jego wyobraźnię, czy też rozwijające dziecko ruchowo. Dwulatek bawi się już dość świadomie, dlatego warto podsuwać mu odpowiednie zabawki. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się poprzez zabawę, dlatego też zabawki wspierające rozwój intelektualny czy ruchowy dziecka będą ze wszech miar wskazane dla dwuletniego młodzieńca. Pamiętajmy, że nie zawsze kolorowe i kosztowne zabawki z licznych reklam telewizyjnych będą odpowiednie dla dziecka.

Największą furorę wśród zabawek dla dwulatków wciąż robią wszelkiego rodzaju jeździki, z których co prawda mogą korzystać już nieco młodsze dzieci, ale to właśnie dwulatek zrobi z nich najlepszy użytek. Wsiadając na jeździk, maluch będzie mógł poruszać się, odpychając się nóżkami. Takie ćwiczenie wspomaga koordynację ruchową, a przy okazji wzmacnia mięśnie i zachęca do aktywności fizycznej. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli można spotkać takie w kształcie zwierząt, np. lwa, tygrysa, hipopotama, świnki, krowy, pszczoły czy biedronki. Ciekawym pomysłem jest też jeździk i hulajnoga – dwa w jednym. Wyposażona w trzy koła i system wzmacniający bezpieczeństwo pasażera hulajnoga bez użycia narzędzi bez problemu zamieni się w trójkołowy jeździk. A dla bardziej zaawansowanych sportowców świetnym pomysłem będzie rowerek biegowy.

Dekoracje zimowe to świetna zabawa dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjneDekoracje zimowe - jak ozdobić swoje otoczenie adekwatnie do pory roku?

Prezenty dla dwulatki: lalka zawsze na topie

Najczęściej kupowane prezenty dla dwulatki to lalki. Choć lalka wydaje się pomysłem mocno oklepanym, to jednak będzie zawsze na czasie. Dziecko może się do lalki przytulić, może się nią zajmować i opiekować. W ten sposób dwulatka uczy się koncentrować nie tylko na swoich potrzebach i ma okazję wcielać się w role, które sprzyjają procesowi socjalizacji. Idealnym uzupełnieniem takiego prezentu może być wózek dla lalki – ważne by był on dostosowany do wzrostu dziecka. Warto też pomyśleć o domku dla lalki, który jest marzeniem wielu dziewczynek. Młoda dama będzie mogła go urządzić i odgrywać w nim sceny z codziennego, obserwowanego przez siebie życia rodzinnego.

Co dla dwulatki, by dostarczyć jej zabawy na dłużej?

Jeśli nadal zastanawiamy się, co dla dwulatki, bo lalek ma bez liku, a wózek dla nich już z pewnością w pokoju się nie zmieści, warto wybrać zabawkę, która zainteresuje młodą damę na dłużej. Najlepsza będzie taka, którą można bawić się razem z rodzicami. Nie ma nic cenniejszego dla rozwoju dziecka, niż czas spędzony z mamą czy tatą. Pozwala na zacieśnianie więzi, buduje w dziecku poczucie bezpieczeństwa, a ponadto dzięki rodzicowi dziecko uczy się całkiem nowych rzeczy. Jedną z ciekawych form wspólnego spędzania czasu może być czytanie książek, dlatego może warto pomyśleć o ciekawej książce dla dwulatki? Jeśli nie wiesz, co spodoba się młodej damie, sięgnij po sprawdzone publikacje z serii ''Akademia Mądrego Dziecka'', ''Kicia Kocia i Nunuś'', ''Jano i Wito'', czy też logopedyczne książeczki, których głównym bohaterem jest Pucio.

Dwulatkę z pewnością ucieszą też zabawki interaktywne, które pomogą jej na przykład w poszerzaniu słownictwa czy w poznawaniu słów w języku obcym. Na dłużej zajmą też młodą damę kredki ''Kolorki-Humorki''. Pomogą one dziecku w rozpoznawaniu i nazywaniu swoich uczuć oraz ich wyrażaniu. Kredki mówią, śpiewają piosenki, pomogą też w nauce cyfr, jak również nazw kolorów. A dwulatce, która lubi rysować, warto podarować tablicę magnetyczną – będzie na niej malowała bez końca!

Inne interaktywne zabawki, które sprawią radość dwuletniej dziewczynce, to:

  • Ciasteczkowy Hipcio
  • Magiczne Pianino
  • Stoliczek edukacyjny
  • Szumiący Miś

Filmy świąteczne co roku wprowadzają niepowtarzalną atmosferę do domu. Zdjęcie ilustracyjneFilmy świąteczne: najlepsze filmy familijne na Święta Bożego Narodzenia

Co dla dwulatka, który szybko się nudzi?

Jeśli nie wiemy, co dla dwulatka będzie najodpowiedniejsze, warto posłuchać specjalistów. Książki czy zabawki interaktywne będą doskonałym prezentem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Jeśli chcemy jednak sprawić dwulatkowi niebanalny upominek, może zamiast kolejnego samochodu warto kupić mu na przykład drewniane puzzle? Albo układankę logiczną? Ciekawym pomysłem będą też klocki, zestawy małego mechanika czy mini warsztaty. Sprawność manualną, małą motorykę i myślenie przestrzenne pomogą też ćwiczyć sortery drewniane. A jeśli dwulatek ma zapędy artystyczne, to warto wyposażyć go w farby do malowania rękami, albo instrument muzyczny. Ten ostatni upominek może być jednak mniej chętnie widziany przez rodziców malucha.

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty
Więcej o: