Kiedy ferie zimowe 2021? Jak w tym roku będą wyglądały ferie zimowe?

Kiedy ferie zimowe 2021? W temacie terminu ferii zimowych nie obyło się bez kontrowersji, jednak teraz wszystko jest już jasne. W tym roku ferie zimowe będą wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas.

Ferie zimowe 2021 będą wyglądały zupełnie inaczej, niż to miało miejsce do tej pory. Szalejąca epidemia koronawirusa zdezorganizowała nam życie zawodowe, rodzinne i towarzyskie. Dzieci siedzą w domach, uczą się zdalnie, rodzice próbują pogodzić pracę z opieką nad nimi. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, a także Sylwester i Nowy Rok większość z nas spędzi jedynie w towarzystwie domowników, ewentualnie w ramach wigilii online. Inaczej niż zazwyczaj będą także wyglądały ferie zimowe.

Kiedy ferie zimowe 2021? Jeden termin dla wszystkich województw?

Jeszcze niedawno nie było wiadomo jak w tym roku będą wyglądały ferie zimowe. Ostatecznie rząd podjął decyzję, że tym razem uczniowie wszystkich województw będą mieli przerwę zimową w tym samym czasie. Ferie zimowe 2021 rozpoczną się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia 2021. Jednocześnie rząd apeluje o to, żeby w tym roku ferie zimowe spędzić w domu. Apeluje do naszego rozsądku i odpowiedzialności, przypomina o zasadach bezpieczeństwa. Dla dzieci, które od kilku tygodni siedzą w domu i z rówieśnikami spotykają się jedynie w ramach nauki zdalnej, to dość nieciekawa perspektywa.

Ferie zimowe 2021 - jak w tym roku będzie wyglądała przerwa świąteczna?

W tym roku, w związku z rozmaitymi ograniczeniami i obostrzeniami, sporo ludzi zapewne zrezygnuje z zimowych wyjazdów na narty i snowboard. A część tych, którzy zazwyczaj ferie spędzali za granicą, zapewne zdecyduje się na szusowanie po rodzimych stokach. Nie będą mieli łatwo, bo zgodnie z rozporządzeniem rządu, hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe mają być zamknięte. Wszystko oczywiście po to, żeby ograniczyć wyjazdy zimowe, kontakty z ludźmi i rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy zamierzają się stosować do tych zaleceń.

Ferie zimowe 2021 - dzieci będą mogły wyjechać na półkolonie

W pierwotnej wersji dzieci miały spędzić przerwę zimową w domu, ostatecznie jednak rząd zgodził się na organizację półkolonii. To doskonała wiadomość dla dzieci, które tęsknią za rówieśnikami, brak im aktywności (także tej fizycznej) i już zwyczajnie nudzą się w domach. Dla niektórych rodziców to jednak za mało i próbują za wszelką cenę zorganizować swoim pociechom wyjazd na narty i snowboard. Obchodzą przepisy, żeby zapewnić dzieciom więcej atrakcji. Okazało się bowiem, że Rząd dopuścił możliwość organizacji wyjazdów sportowych związanych z zawodami i zgrupowaniami. Rozmaitego rodzaju szkółki i kluby sportowe postanowiły wykorzystać ten fakt, a rodzice ochoczo zapisują do nich swoje pociechy. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z epidemią Covid-19 na łamach Dziennika Gazety Prawnej ostrzega: "Jeśli istnieje możliwość organizowania obozów w czasie ferii pod pretekstem przygotowywania się do zawodów sportowych, to mamy gotowy przepis na obejście zakazu. Może dojść do wielkiej katastrofy, bo będziemy mieli do czynienia z kumulacją wielu osób w jednym miejscu".

Ferie zimowe 2021 - warto zachować rozsądek

Wydaje się być jak najbardziej zrozumiałe, że rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom nieco atrakcji, szczególnie podczas przerwy zimowej. Z racji panujących ograniczeń (zamknięte kina, teatry etc.), mają niełatwe zadanie. Warto jednak pamiętać, ze wszelkiego rodzaju obostrzenia związane z epidemią mają za zadanie zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo.  

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA