Szlachetna paczka. Gdzie się zgłosić, do kiedy, komu i jak można pomóc? Listę rodzin znajdziesz na www.szlachetnapaczka.pl

- W 2019 roku - zanim ktokolwiek w Europie usłyszał o nowym wirusie - ze skrajnym ubóstwem borykało się ponad 1,5 miliona Polaków. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 ta liczba się zwiększy - informuje w Raporcie o Biedzie Szlachetna Paczka. Ale jeszcze można pomóc. Szlachetna Paczka wciąż zbiera dary dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Szlachetna paczka 

Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt społeczny. Założony przez Stowarzyszenia Wiosna już od kilku lat pomaga wielu rodzinom w Polsce. Głównym celem Szlachetnej Paczki jest pomoc materialna i mentalna tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Cała organizacja działa dzięki pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Szlachetna Paczka nie zbiera pieniędzy. Zbiera dary od ludzi dobrego serca. Opiera się na zasadzie tak zwanej mądrej pomocy. Dzięki odpowiednim darom rodziny mogą same rozwiązać swoje problemy, poprawia się jakość ich życia. Jak czytamy na stronie szlachetnapaczka.pl:

Nie pomagamy biedzie roszczeniowej (…) Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu

Szlachetna paczka lista rodzin

Zastanawiasz się, gdzie się zgłosić, do kiedy i komu można pomóc? To proste. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową szlachetnapaczka.pl. Lista rodzin, którym można jeszcze pomóc, jest naprawdę obszerna. Szlachetna paczka, jak co roku czeka na cud i ludzi dobrego serca!

Zobacz wideo Ambasador Szlachetnej Paczki: "Zapytałem ich dlaczego nic nie powiedzieli? Usłyszałem: Piotr, ale komu? W Krakowie?"

Weekend cudów Szlachetnej paczki

Paczki trafiają do rodzin podczas Finału Szlachetnej Paczki, czyli Weekendu cudów. Impreza odbywa się zwyczajowo dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. Wciąż więc jest czas, aby pomóc wybranym przez siebie rodzinom! Wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i z listy rodzin wybrać tę, której chcemy przekazać dary.

Warto wiedzieć, że podczas XVII edycji Szlachetnej Paczki w 2017 roku pomoc trafiła do 20 073 rodziny, a jej łączna wartość wyniosła 53,97 mln zł. Natomiast w kolejnym roku (2018) wsparcie materialne otrzymały 16 703 rodziny, a jej łączna wartość wyniosła 47,16 mln zł. To naprawdę działa! Chcesz pomóc? Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodziną z listy rodzin.

Więcej o: