500 plus zawieszone. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej skomentowało sprawę

500 plus zawieszone - taki komunikat pojawił się w sieci i poważnie zaniepokoił świadczeniobiorców. Decyzja ma być związana z problemami budżetowymi spowodowanymi epidemią koronawirusa.

500 plus zawieszone - taki komunikat pojawił się w sieci i bardzo zaniepokoił świadczeniobiorców. Jego treść brzmi: "W związku z problemami budżetowymi, związanymi z pandemią koronawirusa, wypłaty 500+ zostają wstrzymane od 01. 01. 2021. Rząd aktualnie pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami w postaci ulg podatkowych dla osób wychowujących dzieci."

Świadczenie 500 plus jest najbardziej kontrowersyjnym świadczeniem w naszym kraju.Rodzice o 500 plus. Zdradzili, na co wydają świadczenie

500 plus zawieszone?

Świadczenie 500 plus zostało wprowadzone w 2016 roku, było wówczas wypłacane na drugie i każde następne dziecko. Od 2019 roku, wraz ze zmianą przepisów, można je pobierać także na pierwsze dziecko. 500 plus jest najbardziej kontrowersyjnym świadczeniem w naszym kraju. Wypłacanie go miało wpłynąć na wzrost dzietności, jednak doprowadziło do wielu sporów politycznych i poważnie nadszarpnęło budżet państwa. Rodzice nie są zadowoleni, nie chcą tego świadczenia, woleliby obniżenie podatków.  Narzekają też, że wobec inflacji, jego realna wartość spada. Od początku pandemii co jakiś czas pojawiają się informacje, jakoby rząd podjął decyzje o zawieszeniu wypłacania świadczenia 500 plus z powodu problemów budżetowych związanych z walką z pandemią. Tym razem komunikat, krążący w sieci sprawiał wrażenie poważnej informacji i zaniepokoił świadczeniobiorców. Czy świadczenie 500 plus będzie zawieszone?

500 plus zmiany500 plus zmieniło się na 450+. Według ekspertów może wynieść jeszcze mniej

500 plus zawieszone? Komentarz Ministerstwa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej szybko odniosło się do sprawy i opublikowało uspokajającą informację na Tweeterze:

"Uwaga na #FakeNews W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie trwają żadne prace, które zmieniałyby zasady wypłaty świadczenia wychowawczego 500+. W budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na ten cel."

W ten sposób Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdementowało nieprawdziwą informację krążącą w sieci i uspokoiło świadczeniobiorców. 

Zobacz wideo
Więcej o: