Kalendarz 2021. Kiedy wypadają ferie i święta? Zaplanuj urlop z wyprzedzeniem

Kalendarz 2021. Kiedy wypadają ferie i święta? To pytanie z pewnością pojawia się w wielu domach. Z poniższego artykułu dowiesz się, kiedy wypadają ferie i jak zaplanować świąteczną przerwę w nowym, 2021 roku.

Rok temu o tej porze nikt nie przypuszczał, że plany i marzenia trzeba będzie odłożyć na później. Nadal nie wiemy jak potoczy się kilka najbliższych miesięcy, ale na Nowy Rok patrzymy z nadzieją na powrót do normalności. W 2020 roku zarówno święta Wielkanocne jak i Bożego Narodzenia odbywały się wedle ściśle określonych zasad i ograniczeń. Dlatego wybiegamy myślami w przyszłość po to, aby zaplanować kolejne kartki w kalendarzu i po cichu trzymam kciuki, że tym razem nie trzeba będzie odwoływać wakacji, czy spotkań z rodziną.

Zobacz wideo Urlopy dla rodziców - co oferuje państwo?

W wielu domach planowanie roku z dużym wyprzedzeniem to standardowa procedura. Rodzice małych dzieci żyją według rytmu przedszkola lub szkoły. Jeszcze inni muszą odpowiednio wcześnie zgłosić urlop w pracy, ponieważ dobrze ułożony grafik, to podstawa funkcjonowania wielu instytucji. Jak będzie wyglądał kalendarz dni świątecznych w 2021 roku? 

Kalendarz świąt 2021 - kiedy wypadają święta i dni wolne od pracy? 

Poniżej prezentujemy świąteczną listę dni wolnych od pracy i od szkoły, która pomoże skutecznie zaplanować wakacje oraz ferie zimowe w 2021 roku. Na horyzoncie jest kilka długich weekendów, które będą świetną okazją do wypoczynku. Dni wolne w 2021 roku zapowiadają się następująco: 

  • Styczeń: tuż po Nowym Roku czeka nas pierwszy długi weekend. Na wypoczynek po sylwestrowej nocy będzie aż 3 dni. Wolne wypada w piątek 1 stycznia - Nowy Rok, a potem w środę 6 stycznia - Trzech Króli.
  • Kwiecień: dzień wolny wypada w niedzielę 4 kwietnia - Wielkanoc i poniedziałek 5 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny.
  • Maj: majówka to ulubiona przerwa świąteczna Polaków. Tym razem nie możemy nastawiać się na długi wypoczynek, ale za sobotę będzie przysługiwał dzień wolny. W sobotę 1 maja wypada Święto Pracy, a w poniedziałek 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. 
  • Czerwiec: dzień wolny wypada w czwartek 3 czerwca - Boże Ciało, dlatego można wziąć dodatkowy urlop w piątek i cieszyć się z długiego weekendu. 
  • Sierpień: dzień wolny wypada w niedzielę 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, więc pracodawca będzie musiał oddać inny dzień wolny w pracującym tygodniu.
  • Listopad: gdy połączymy ostatni weekend października ze świątecznym poniedziałkiem, powstanie całkiem przyzwoity dłuższy weekend. Wszystkich Świętych wypada bowiem w poniedziałek 1 listopada. Święto Niepodległości przypada natomiast w czwartek 11 listopada.
  • Grudzień: święta Bożego Narodzenia w 2021 roku przedstawiają się następująco: 25 grudnia wypada w sobotę, a drugi dzień świąt w niedzielę 26 grudnia

Ferie 2021 - kiedy wypada przerwa dla dzieci? 

W styczniu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, odbędą się też ferie zimowe 2021. W tym roku są one organizowane w tym samym czasie dla wszystkich województw i potrwają dokładnie dwa tygodnie: od 4 stycznia do 17 stycznia. 

Ferie 2020/2021Ferie zimowe 2021. Sprawdź, kiedy odbywają się ferie i na jakich zasadach dzieci będę mogły pojechać na półkolonie

Wakacje 2021 - kiedy rozpoczyna się letnia przerwa dla uczniów?

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 przewidziane jest na piątek 25 czerwca. Uczniowie wrócą do szkół dopiero w środę 1 września. 

Ferie zimowe. Czy w tym roku dzieci i młodzież pojadą zimą w góry? Na zdjęciu: ośrodek Czarny GrońFerie zimowe 2021. Rodzice obchodzą przepisy, żeby wysłać dzieci na zimowe wyjazdy. "Może dojść do wielkiej katastrofy"

Więcej o: