Wigilia online pomysły jak spędzić święta Bożego Narodzenia w 2020 roku

Wigilia online? Pomysły jak w tym roku bezpiecznie spotkać się z najbliższymi w święta Bożego Narodzenia. Z powodu epidemii koronawirusa z niektórymi najbliższymi zobaczymy się zdalnie. Mamy pomysły jak uprzyjemnić takie spotkania.

Wigilia online to pomysł na bezpieczne i rozsądne spotkanie świąteczne z najbliższymi. Panująca epidemia koronawirusa nie tylko utrudnia nam życie codzienne: zawodowe, towarzyskie i rodzinne, ale znacznie wpłynie na formę spotkania z najbliższymi w czasie świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szczególnie warto pamiętać o złożeniu życzeń na święta Bożego Narodzenia. Narzucone przez Rząd ograniczenia spotkań w większym gronie, spowodowały, że część ludzi spędzi święta Bożego Narodzenia w domu, jedynie w towarzystwie domowników. Pamiętajmy jednak, że chodzi o nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim bezpieczeństwo najstarszych członków naszej rodziny - dziadków i pradziadków. Jest jednak sposób, żeby "spotkać" się także z dziadkami kuzynami i przyjaciółmi rodziny. To wigilia online.

Święta Bożego Narodzenia 2020 - kiedy ubrać choinkę?Boże Narodzenie 2020. Kiedy ubrać choinkę i jak o nią zadbać, by cieszyła oko przez całe święta?

Wigilia online pomysły - jak uprzyjemnić ten czas

To, że najbliższych zobaczymy w tym roku jedynie na ekranie komputera, nie oznacza, że nie powinniśmy zadbać o świąteczny strój. Wigilia online nie upoważnia do spędzenia tego świątecznego czasu w rozciągniętym dresie lub - co gorasza - piżamie. Eleganckie ubranie w czasie wigilii można śmiało zastąpić zabawnymi swetrami: z Mikołajem, reniferami etc. Taki zabawny, świąteczny strój z pewnością przypadnie do gustu wszystkim po drugiej stronie ekranu komputera. Puszczanie w tle kolęd lub popularnych świątecznych piosenek to nie najlepszy pomysł, bo może sprawić, że będziemy się gorzej słyszeć, ale warto zadbać o "tło" i ustawić komputer w ten sposób, żeby za naszymi plecami widniała choinka lub świąteczna dekoracja.  

Wigilia online pomysły - gry i zabawy z najbliższymi

Wigilia online oczywiście narzuca na nas wiele ograniczeń, istnieją jednak sposoby na to, żeby radośnie spędzić ten czas z najbliższymi.  Przede wszystkim zadbajmy o dobry humor, ten przyda się szczególnie, pomyślmy o jakiś oryginalnych życzeniach, dzieci mogą przygotować kolędę do zaśpiewania - dziadkowie na pewno będą w siódmym niebie. Gdy tematy rozmów i wspomnienia minionych świąt już się wyczerpią, można zaproponować grę, która jest możliwa do zorganizowania zdalnie np. - kalambury. Młodsi z pewnością doskonale poradzą sobie ze zorganizowaniem innych, komputerowych gier z kuzynami. Ważne, żeby coś się działo! 

Wigilia online pomysły - profesjonalne, firmowe spotkanie ze współpracownikami

Wigilia online to także aktualnie w większości firm i miejsc zatrudnienia jedyna dozwolona forma "spotkań" ze współpracownikami. W tym przypadku szczególnie warto zadbać o strój. Nikt oczywiście nie oczekuje eleganckiej sukienki i koszuli pod krawatem, ale schludny, niezbyt swobodny strój będzie znacznie odpowiedniejszy niż np. sportowa bluza. W czasie wigilii online ze współpracownikami warto zadbać o to, aby na ekranie komputera nie zobaczyli np. panującego w domu bałaganu. Jeśli nie chcemy pokazywać im szczegółów wnętrza swojego domu, ustawmy kamerkę tak, żeby na monitorze było nas widać na tle pustej ściany.

Adwent 2020. Sprawdź, co to jest adwent i do kiedy trwa post? Czy dorośli i dzieci mogą jeść wówczas mięso?Adwent 2020. Sprawdź, co to jest adwent i do kiedy trwa post? Czy dorośli i dzieci mogą jeść wówczas mięso?

Wigilia klasowa online - zdalne spotkanie z przyjaciółmi ze szkoły

Wigilia online w tym roku będzie także jedyną możliwością świątecznego spotkania z rówieśnikami dzieci w wieku szkolnym. Panująca epidemia koronawirusa i nauka zdalna znacznie ograniczyły ich kontakty z rówieśnikami, a w przypadku kilku, czy kilkunastoletnich dzieci jest to szczególnie ważne. Wigilia klasowa online to wspaniały pomysł na przedświąteczne spotkanie z kolegami i koleżankami z klasy, w którego czasie najmłodsi zobaczą się w mniej oficjalnych okolicznościach niż podczas zdalnych lekcji. Strój z motywami świątecznymi obowiązkowy!

Zobacz wideo Meduzy. Tajemnicze stwory [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: