Bekah Martinez w szczerym wyznaniu o macierzyństwie. "Coś, z czym najbardziej walczę, to poczucie winy mamy"

Bekah Martinez to gwiazda amerykańskiego reality show. Mama dwojga dzieci: dwuletniej córki i kilkutygodniowego Franklina szczerze opowiada o macierzyństwie, karmieniu piersią, czy wspomina o krytykowaniu mam. W rozmowie z Motherly wyznała m.in., że najtrudniejsze w byciu mamą jest dla niej stałe poczucie winy.

Bekah Martinez to gwiazda, która dała się poznać jako jedna z uczestniczek amerykańskiego reality show "Bachelor". Mimo tego, że nie udało jej się wygrać, to zyskała ogromną popularność. 25-latka wykorzystała sławę, aby promować matczyną rzeczywistość. Gwiazda pokazała w mediach jak karmi piersią, zaprezentowała poród w domu, a ostatnio mówiła nawet o swoim nastawieniu do szczepień. W rozmowie z "Motherly" opowiedziała o macierzyństwie. 

Bekah Martinez: Czuję, że nie jestem wystarczająco dobra dla moich dzieci

Bekah wyznała, że to, co jest dla niej najtrudniejsze w byciu mamą to poczucie winy.

Coś, z czym walczę, to poczucie winy mamy. Czuję, że przez cały czas nie jestem wystarczająco dobra dla moich dzieci

- powiedziała i dodała, że wówczas stara sobie przypominać o tym, że nikt nie jest idealny i że przez cały czas nie da się być doskonałą mamą.

Ale nadal jest to dla mnie trudny temat. Mam problem ze znalezieniem dla siebie czasu, ale chyba każda mama to czuje - bez względu na to, czy ma jedno dziecko, dwoje, czy więcej

- dodała. 

Bekah Martinez o karmieniu piersią dzieci powyżej 2. roku życia

opowiedziała o tym, jak była krytykowana za to, że karmi piersią dwuletnie dziecko. - Cały czas i jest to dla mnie dziwne. Nie oceniam, kiedy ktokolwiek zdecyduje się odstawić od piersi lub czy w ogóle zdecyduje się karmić piersią. Oczekuję, że ludzie jednak nie będą mnie oceniać po tym, jak długo będę karmić piersią. Nie ma dowodów naukowych na to, że karmiąc piersią trzyletnie, czteroletnie czy nawet pięcioletnie dziecko, robi mu się krzywdę - stwierdziła.

 
Ludzie naprawdę lubią oceniać innych. Chciałabym, żeby ludzie mogli trochę poszerzyć swój światopogląd i zrozumieć, że istnieją różne perspektywy i kultury oraz różne rodziny. To, co działa dla ciebie, może nie działać dla kogoś innego i odwrotnie

- powiedziała i zaapelowała do innych:

Miej otwarty umysł, ucz się i zdaj sobie sprawę, że nie każdy będzie robił wszystko według twoich oczekiwań.
 

Bekah Martinez promuje naturalne macierzyństwo 

Bekah Martinez dzięki udziałowi w reality show zebrała ogromną rzeszę fanów, z którymi pozostaje w stałym kontakcie. Gwiazda chętnie publikuje w mediach społecznościowych liczne fotografie z codziennego życia. Ostatnio pokazała fotografię, na której widać, jak Martinez karmi jednocześnie dwuletnią Ruth i małego Franklina. Przy okazji wyznała, że powinniśmy przestać traktować karmienie piersią jako temat tabu. Co więcej, na tym samym zdjęciu Bekah pokazuje włosy na nogach. Jeszcze niedawno wyznała, że przestała się depilować i tym samym ukazała swoją naturalność. 

 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Pociąg parowy z Lego [materiał promocyjny]
Więcej o: