Prezenty na święta Bożego Narodzenia. Jakie prezenty wybrać dla dzieci, a jakie dla nastolatków?

Prezenty na święta dla dzieci - co wybrać? Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki prezent dla dziecka, jaki prezent dla nastolatka sprawi największą frajdę. Zabawki dla dzieci na święta, ubrania, gadżety - przedstawiamy najlepsze pomysły na prezenty na święta dla dzieci.

Prezenty na święta chyba każdy lubi dostawać, ale dzieci mają szczególną frajdę. Prezenty dla dzieci powinno się wybierać odpowiednio do zainteresowań i wieku pociechy. Oto garść pomysłów i inspiracji na prezenty na święta dla dzieci.  

Prezent na święta dla dziecka rocznego

Niektóre roczne dzieci już chodzą samodzielnie, inne jeszcze zdobywają tę umiejętność. Bez względu na to, czy opanowały już naukę chodzenia - fajnym pomysłem na prezent na święta dla dziecka rocznego jest bujana zabawka. Koń na biegunach to klasyk, ale może być jeszcze za wysoki dla rocznego dziecka. W sklepach jest jednak wiele alternatyw bujanych zabawek dostosowanych do wieku. Warto wybrać je jako prezent na święta dla dziecka rocznego.

Ciekawym pomysłem na prezent na święta dla dziecka rocznego mogą być również jeździki albo pchacze. Zabawek na kółkach jest w sklepach stacjonarnych oraz internetowych mnóstwo - występują w różnych kształtach - jako samochodziki, postacie z bajek, czy zwierzęta. Warto wybierać zabawki interaktywne - roczne dzieci wykazują duże zainteresowanie na dźwięki i kolory. 

Prezenty na święta dla dzieci 6 lat

Prezent na święta dla dzieci w wieku 6 lat i starszych może być wybrany ze względu na zainteresowanie. Jeśli dziecko lubi tworzyć, idealnym prezentem będą zestawy artystyczne - do malowania, rysowania, zestawy do tworzenia biżuterii. Prezenty na święta, które skłaniają dzieci do kreatywności, są bardzo rozwijające. Klocki konstrukcyjne, tangramy, instrumenty muzyczne, gry zręcznościowe i ruchowe, czy gadżety do pokoju także powinny ucieszyć dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dzieci zwykle radują się także na widok klasyków - lalek Barbie, klocków Lego, czy zestawów Hot Wheels. 

Dzieci, które mają powyżej 6 lat, mogą ucieszyć się z zestawów naukowych z dziedziny, którą są zainteresowane. Np. zestaw laboratorium biologa, czy mechanika, albo np. zestaw kreatywny do szycia.

Prezenty na święta dla dzieci 9 lat i starszych

Dzieci, które mają powyżej 9 lat, mogą ucieszyć się z gier planszowych, towarzyskich, czy komputerowych. Niektóre wykazują duże zainteresowanie książkami - warto zainwestować wówczas w ciekawą lekturę przygodową. Odpowiednim prezentem dla dzieci 9 lat i starszych może okazać się także ubranie lub gadżety. Dziewczynki w tym wieku z pewnością ucieszą się, gdy dostaną biżuterię w prezencie na święta. Wcześniej jednak warto zwrócić na gust dziecka.

Prezenty na święta dla nastolatków

Prezenty na święta dla nastolatków - ich wybór to nie lada wyzwanie. Młodzież jest wymagająca i bardzo różna. Dlatego warto dobrać upominek indywidualnie. Święta są dobrą okazją, by spełnić modową „zachciankę” dziecka. Ciekawym pomysłem na prezent dla nastolatków będzie markowa odzież, biżuteria lub gadżet. Klasyczny zegarek, smartwatch, naszyjniki, kolczyki - wybór jest szeroki.  Sklepy oferują też wiele spersonalizowanych upominków - można wybrać jakiś dodatek do wyposażenia w pokoju. 

Zobacz wideo Myk - Prezenty świąteczne
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.