Już niebawem obchodzić będziemy Boże Narodzenie. Ta rodzinna uroczystość wiąże się z licznymi przygotowaniami, dlatego niektóre rzeczy warto wykonać wcześniej. Zalicza się do nich m.in. wysłanie świątecznych kartek. Rodzinę na pewno ucieszą zwłaszcza te ręcznie stworzone pocztówki, w których przygotowanie możemy zaangażować dzieci.
Dzieci uwielbiają historię tajemniczej fabryczki w Laponii, którą można przecież zorganizować także w mieszkaniu lub w domu. Kartki bożonarodzeniowe to kreatywne zajęcie, które zagwarantuje wspaniałą zabawę na dłuższą chwilę. Poniżej prezentujemy sprawdzone patenty na kartki bożonarodzeniowe, które maluchy mogą wykonać samodzielnie lub z niewielką pomocą.
Kartki świąteczne można wykonać z materiałów, które mamy już w domu. Najlepszym przykładem są papierowe foremki do babeczek, które znajdziesz na kuchennej półce po urodzinach czy ubiegłorocznych świętach.
Kartki świąteczne ręcznie robione mogą też przypominać ulubione trójwymiarowe książeczki. Szczegóły poniżej
Do wykonania tego typu kartki potrzebne będą skrawki materiałów oraz płaskie pudełko.
Mini domek można też podarować w formie prezentu świątecznego. Do środka należy włożyć zwykłą białą kartkę A4 i to na niej napisać życzenia.
Kartki z życzeniami - bombka w szlaczki
Na połówce kartki naklejamy duże koło wycięte z kolorowego brystolu. Następnie, przy pomocy kolorowych długopisów, całą powierzchnię bombki malujemy w kolorowe szlaczki. To dobry trening dla dziecka przed nauką literek. Kształtu nie trzeba naklejać na kartkę, która już sama w sobie może wystąpić w formie bombki. Kropką nad i będą świąteczne naklejki, którymi maluch może przyozdobić wnętrze kartki. W bombce lub dookoła niej można napisać życzenia dla bliskich.
To propozycja dla dzieci, które przygotowują się do pójścia do szkoły. Na dużej kartce prosimy maluchy o własnoręczny napis "Wesołych Świąt" z obrysem. Następnie wnętrze literek można wypełnić przy pomocy kleju z brokatem do którego przyklejamy kolorowe koraliki i guziki. Po wyschnięciu kartki warto zachęcić dziecko do pisania prostych życzeń dla babci lub dziadka.
Ta opcja zakłada przygotowanie kilku prostokątów tej samej wielkości w różnej odsłonie.
Taka kartka w formie książeczki sensorycznej jest nie tylko świetną zabawką, ale też narzędziem edukacyjnym, dzięki któremu maluch poznaje różne faktury i kształty. Zdecydowanie warto spróbować.