Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka. Jaki prezent wybrać dla maluszka?

W święta Bożego Narodzenia chcemy obdarować wszystkich bliskich. O ile wiemy, co kupić mamie czy siostrze, o tyle problematycznym może okazać się prezent dla najmłodszych dzieci. Jak dobrze wybrać zabawkę dla 6-miesięcznego dziecka? Samochód czy lalka nie będą odpowiednim prezentem.

Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka. Prezent praktyczny

Wybierając prezent dla 6-miesięcznego dziecka, możemy oczywiście pójść w stronę praktyczną. Młodzi rodzice z pewnością ucieszą się z ubranek (dla 6-miesięcznego dziecka najlepsze będą te w rozmiarze od 64 do 72), paczki pieluch czy chusteczek nawilżanych.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Prezenty na narodziny dziecka. Co kupić młodym rodzicom?

Jednak jeśli chcemy sprawić przyjemność także maluszkowi, postawmy na zabawki. Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka wybrać?

Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka. Kontrastowe książeczki

Maluch jeszcze leży w łóżeczku, na macie, w koszu Mojżesza czy kokonie niemowlęcym. Nie potrzebuje grającego auta czy nawet dużych puzzli. Dopiero kształtuje się u niego wzrok i uczy się łapać w rączki większe przedmioty. Pomocne w tym będą kontrastowe książeczki. Twarda oprawa, sztywne kartki sprawdzą się w małych łapkach. Dziecko nauczy się rozpoznawać kolory, a duże kształty, które zobaczy na kolejnych kartach, wzbudzą jego ciekawość.

Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka. Mata edukacyjna

Nieco większym prezentem-zabawką dla 6-miesięcznego dziecka może być mata edukacyjna. Także w kontrastowych kolorach. Na macie dziecko spędza dużo czasu. Jeśli będzie ozdobiona kolorowymi obrazkami, dużymi kształtami albo wyposażona w specjalnych stojak do przytwierdzenia grzechotek na pewno będzie długo służyła dziecku.

Zobacz wideo Zabawki, które pomogą twojemu dziecku rozwijać umiejętności

Zabawki dla 6-miesięcznego dziecka. Kolorowy gryzak

A jeśli szukamy drobiazgu, warto postawić na kolorowy gryzak. Gryzak świetnie sprawdzi się także jako zabawka dla malucha. Dziecko będzie nie tylko ćwiczyło małe łapki, lecz także poczuje się lepiej, masując obolałe podczas ząbkowania dziąsła.

Więcej o: