List do świętego Mikołaja. Zobacz, jak napisać go wspólnie z dzieckiem [WZÓR, ADRES, E-MAIL]

Każda pociecha chciałaby napisać list do świętego Mikołaja. Jednak jak to zrobić? Sprawdź koniecznie, aby pomóc swojemu dziecku stworzyć najwspanialszy list, który trafi prosto na Biegun Północny.

Jak napisać list do Świętego Mikołaja: co powinna zawierać wiadomość?

Jak napisać list do świętego Mikołaja? To pytanie może usłyszeć rodzic, którego dziecko z utęsknieniem wyczekuje pierwszej gwiazdki. Nie dajcie się zaskoczyć i bądźcie przygotowani, aby pomóc pociechom stworzyć wiadomość do Świętego. Wiadomość do świętego Mikołaja powinna być krótka i zawierać listę wymarzonych prezentów. Pisząc list do Świętego, zastanówcie się wspólnie, co mogłoby się w nim znaleźć. Gotową wiadomość schowajcie do koperty i przyklejcie znaczek. Nie zapomnijcie o wypisaniu adresata.

List do świętego Mikołaja: gdzie go wysłać?      

List do świętego Mikołaja można wysłać na kilka sposobów. Sprawdźcie jakich, bo zbliżające się mikołajki są idealnym czasem na rozpoczęcie pisania wiadomości z listą prezentów, która trafi prosto do uwielbianego przez dzieci brodacza w czerwonym kubraku i charakterystycznej czapce. Warto wiedzieć, jak przygotować wiadomość do Świętego i wysłać ją na czas. Tworzenie listu do Mikołaja to wielka frajda dla najmłodszych, a przy okazji również pomoc dla rodziców, którzy mogą dzięki temu dowiedzieć się, co ich pociechy chciałyby dostać na prezent gwiazdkowy. Sprawdźcie koniecznie, w jaki sposób możecie przekazać Świętemu wiadomość od pociechy.

Mikołaj przychodzi do dzieci dwa razy: 6 grudnia i 24 grudnia. Mikołajki okazują się idealnym momentem na napisanie listu, który Święty zabierze ze sobą, pozostawiając przy tym pociechom drobny upominek – schowany w bucie czy świątecznej skarpetce. Wiadomość do Mikołaja dziecko może pozostawić na parapecie czy szafce przy łóżku (rodzic musi pamiętać, aby zabrać list, kiedy pociecha zaśnie). List może również zostać zaadresowany i wysłany na najpopularniejszy adres Świętego MikołajaSanta Claus Tähtikuja 1. Rovaniemi 96930. Arctic Circle Laponia, Finlandia.

Święty Mikołaj podąża z duchem czasu, dlatego nic dziwnego, że posiada też swój adres e-mail, na który można wysłać do niego wiadomość: santa.claus@santaclausoffice.fi.

Zobacz wideo Mikołaj ma 24 godziny, by dotrzeć do 200 mln dzieci

List do świętego Mikołaja: wzór, który możecie wykorzystać podczas pisania

List do Mikołaja? Wzór, gotowy do wykorzystania, to wspaniała pomoc w tworzeniu wiadomości do Świętego. Skorzystaj ze swoją pociechą z przykładowych propozycji, które znacznie ułatwią Wam pisanie. Gotowy list możecie wspólnie ozdobić naklejkami bądź rysunkiem, przedstawiającym np. wymarzone prezenty, choinkę czy wizerunek świętego Mikołaja.   

  • List do Mikołaja, wzór 1:

Drogi święty Mikołaju!

Jestem (imię dziecka), mam (wiek dziecka) lat. Mieszkam z moją kochaną rodziną: (wymienienie członków rodziny) w (miejscowość i kraj). Wiem, że przynosisz prezenty do grzecznych dzieci, dlatego przez cały rok pracowałam/pracowałem nad tym, żeby Cię nie zawieść. Starałam/starałem się słuchać rodziców, sprzątałam/sprzątałem swój pokój i pomagałam/pomagałem mamie podczas gotowania. Już nie mogę się doczekać prezentów, które zostawisz mi pod choinką. Bardzo ucieszę się z: (wymienienie prezentów).

Wierzę w Ciebie i liczę na Twoje odwiedziny
(Podpis dziecka) 

  • List do Mikołaja, wzór 2:

Kochany święty Mikołaju!

Mam na imię (imię dziecka). Mieszkam w (miejscowość i kraj) razem z moją rodziną, którą bardzo kocham: (wymienienie członków rodziny). W tym roku nie zawsze byłam/byłem grzeczny. Naprawdę żałuję, że czasem źle się zachowywałam/zachowywałem. Obiecuję, że będę bardziej słuchać swoich rodziców. Wierzę, że jak zawsze przyjdziesz do mnie z prezentami. Najbardziej chciałabym/chciałbym dostać: (wymienienie prezentów).

Czekam na Ciebie
(podpis dziecka)

  • List do Mikołaja, wzór 3:

Cześć święty Mikołaju!

Nazywam się (imię dziecka) i mieszkam w (miejscowość i kraj) razem z moją rodziną. W tym roku starałam/starałem się być grzeczny/grzeczna i słuchałam/słuchałem swoich rodziców. Bardzo w Ciebie wierzę i czekam na wymarzone prezenty. W tym roku chciałabym/chciałbym dostać (wymienienie prezentów).

Pozdrawiam Cię serdecznie
(podpis dziecka)

PS. Również będę o Tobie pamiętać, Mikołaju! Możesz liczyć na pyszne ciasteczka i szklankę mleka, zostawione ode mnie przy choince.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.