Prezent na święta dla dziecka - propozycje dla najmłodszych

Prezent na święta dla dziecka jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o najmłodsze pociechy. Dlatego też przychodzimy z pomocą. Sprawdź nasze propozycje dla rocznego, dwuletniego lub trzyletniego dziecka.

Prezent świąteczny dla dziecka: co wybrać?

Prezent świąteczny dla dziecka jest absolutną podstawą każdej wigilii. Dla wielu osób nie ma świąt bez upominków pod choinką. Zasada ta szczególnie dotyczy dzieci. Niestety jak się okazuje dla wielu rodziców czas zakupu podarków, potrafi być bardzo stresujący. Zwłaszcza jeżeli chodzi o najmłodszych domowników. Jak wiadomo nie piszą one "listu do świętego Mikołaja", dlatego też trudno jest zweryfikować, czego nasze dzieci oczekiwałyby i z czego ucieszyłyby się najbardziej. 

Postanowiliśmy napisać krótki poradnik, który może być pomocą podczas świątecznych przygotowań. Propozycje zabawek, które prezentujemy są przeznaczone dla dzieci w wieku: rok, dwa i trzy lata. Tworząc listę postawiliśmy na świetną zabawę, ale i możliwość rozwoju.

Ozdoby choinkowe można zrobić samodzielnieOzdoby choinkowe - najciekawsze pomysły na udekorowanie choinki

Prezent dla rocznego dziecka: projektor do usypiania

Prezent dla rocznego dziecka sprawia zazwyczaj najwięcej problemu. Projektor do usypiania to zabawka, która będzie bardzo dobrą propozycją w przypadku doboru świątecznych upominków. Projektor został stworzony zarówno z myślą o samych dzieciach, jak i rodzicach. Zabawka będzie pomocna zwłaszcza podczas usypiania maleństwa - została zaprojektowana w taki sposób, aby pomagała w wyciszeniu się i uspokojeniu tuż przed snem. Ponadto pozytywnie wpływa na nastrój dziecka i daje poczucie bezpieczeństwa.

Na rynku znajdziemy wiele modeli takich projektorów, wyposażone są w wyjątkowe funkcje, dzięki którym mamy do wyboru kołysanki, odgłosy natury i inne dźwięki, dobrze wpływające na sen dziecka. Niektóre projektory emitują także delikatnie mieniące się światła, które zapewniają dobry nastrój malucha. Dodatkowym plusem zabawek jest możliwość ustawienia długości czasu działania.

Prezent dla dwulatka: edukacyjne zabawki

Prezent dla dwulatka powinien nie tylko sprawiać frajdę, ale i mieć charakter edukacyjny. Każdy z rodziców doskonale rozumie jak ważny jest rozwój dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Dlatego też zabawki edukacyjne są zawsze strzałem w dziesiątkę.

Jedną z takich propozycji jest Migocząca Hula-Kula. Rozbudzi ona w dziecku ciekawość świata i rozwinie orientację przestrzenną. Po naciśnięciu wystających guzików dziecko usłyszy nazwy zwierząt i cyfr albo wesołe piosenki i melodie. Podczas zabawy nauczy się rozpoznawać podstawowe kształty i kolory. Migocząca Hula-Kula znacząco rozwija w dziecku także zmysł dotyku. Dzieje się to za sprawą wypukłych kształtów, w postaci zwierzątek i wystających tasiemek.

Kolejną propozycją jest Siostrzyczka Szczeniaczka, która potrafi śpiewać i mówić. Zabawka pomoże w nauce ponad 100 słów, są to między innymi cyfry i części ciała. Siostrzyczka Szczeniaczka posiada aż trzy poziomy trudności dostosowane do wieku.

Warto również zwrócić uwagę na Pacynkę-Osiołka, który poza funkcją maskotki do przytulania umożliwi zabawę w odgrywanie ról. Zabawka pozwoli dziecku wcielić się w dowolnego osiołka z bajek lub zwierzaka z wiejskiej zagrody. Świetna zabawa na długie godziny gwarantowana.

Co jeszcze może stać się prezentem świątecznym dla dwulatka?

  • klocki
  • proste instrumenty
  • namiot tipi
  • pluszaki
  • samochodziki

'Netflix filmy świąteczne' - zobacz nasze podpowiedziNetflix filmy świąteczne: co obejrzeć?

Prezent świąteczny dla trzylatka: trampolina 2w1

Prezent świąteczny dla trzylatka musi być ciekawy. Co proponujemy? Trampolinę! Jest to zabawka, która kojarzy nam się przede wszystkim z okresem lata, wakacjami, czy też imprezami dziecięcymi. Jednak mało kto pamięta o tym, że na rynku znajdziemy zarówno trampoliny montowane na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Dzięki temu możemy użytkować je w zaciszu swojego domu. Co ciekawe, wielu producentów decyduje się na zastosowanie tych dwóch rozwiązań jednocześnie w jednym modelu, dając klientom tak zwaną funkcję 2w1. Jest to duże udogodnienie. Trampolina jest wprost wymarzonym prezentem jeżeli chodzi o trzylatka. Dzieci w tym wieku są zazwyczaj bardzo żywiołowe i energiczne. Kiedy spacery na dworze są ograniczone przez zimową aurę, trampolina będzie idealną alternatywą do aktywnych zabaw.

Prezent świąteczny dla dziecka: puzzle

Prezent świąteczny dla dziecka w postaci puzzli to bardzo dobry sposób na rozwinięcie zdolności manualnych u naszego dziecka. Puzzle uczą dziecko cierpliwości, spostrzegawczości, rozwijają myślenie i inteligencję. Warto wybrać puzzle składające się z dużych elementów, które dostosowane są do wieku malucha.

Zobacz wideo A jak zapakować prezenty?
Więcej o: