Pierwsi transpłciowi rodzice w Wielkiej Brytanii planują kolejne dziecko. Surogatkę nazywają "aniołem"

Jake i Hanna Graf są pierwszymi transpłciowymi rodzicami w Wielkiej Brytanii. Niespełna rok temu przyszła na świat ich córka. Teraz surogatka ma urodzić im kolejne dziecko.

W kwietniu Jake i Hannah Graf, pierwsi transpłciowi rodzice w Wielkiej Brytanii, powitali na świecie swoją córeczkę Millie. W spełnieniu marzeń o dziecku parze pomogła surogatka. Teraz podjęli decyzję o powiększeniu swojej rodziny. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez pomocy Laury. Kobieta zgodziła się urodzić małżeństwu drugie dziecko. 

Zobacz wideo Magdalena Biejat o projekcie "Stop LGBT" Kai Godek

Transpłciowa para spodziewa się dziecka

32-letnia Hanna i 41-letni Jake zyskali rozgłos jako pierwsi transpłciowi rodzice w Wielkiej Brytanii. Jak donosi Daily Mail, zakochani wraz z córką pojawili się w Show Monday i tam przy okazji opowiadania o rodzicielstwie, wyznali, że surogatka Laura, którą określi mianem "anioła", jest gotowa urodzić im kolejne dziecko w niedalekiej przyszłości. 

Jake jest reżyserem telewizyjnym, który w 2008 roku podjął decyzję o zmianie płci. Odkąd skończył 20 lat, wiedział, że któregoś dnia będzie chciał zostać ojcem. Przez około sześć miesięcy nie przyjmował testosteronu, żeby zebrać i zamrozić swoje komórki jajowe. 

 

Hannah zmieniła płeć w 2013 roku. W przeszłości była najwyższym rangą oficerem w armii brytyjskiej. Służyła m.in. w Afganistanie. Była znana jako kapitan Winterbourne. Zrezygnowała z funkcji, aby rozpocząć karierę w finansach i założyć rodzinę. 

Oboje są wdzięczni losowi za to, że w trakcie zmiany płci i zakładania rodziny mieli ogromne wsparcie społeczności. Podkreślają , że jedynie dzięki troskliwej surogatce, którą spotkali na swojej drodze, mogą cieszyć się teraz swoją córeczką.

Ocenianie szkół przyjaznych LGBT+ będzie możliwe do 23 maja. Na początku czerwca mamy poznać wyniki rankingu. Zostaną one zaprezentowane w formie Mapy RównościTęczowy Piątek. O co chodzi w akcji? Jak się przyłączyć? Każdy może to zrobić

Chcielibyśmy mieć więcej dzieci. Mamy szczęście, bo Laura zaoferowała, że urodzi nam kolejnego potomka. Liczymy na to, że wkrótce na świat przyjdzie rodzeństwo Millie

- wyznali. Kobieta pozostaje w bliskim kontakcie zarówno ze szczęśliwymi rodzicami, jak i z córką, którą wydała na świat. 

 

Lara Gessler pokazała zdjęcie z córką. Pozują nad Morskim OkiemLara Gessler zabrała dziecko nad Morskie Oko. Fanka: Ciebie powinny oglądać wszystkie matki "ofiarnice i poświęcicielki"

Więcej o: