Mama autystycznego chłopca: Twoje dziecko nie jest porażką

Katie, mama autystycznego Everetta przyznaje, że diagnoza jej dziecka była trudna do zaakceptowania. Już ma to za sobą i teraz dzieli się z innymi rodzicami masą wspaniałych rad i zaraża ich optymizmem.

Katie, mama dwojga dzieci lubi mówić, że oboje są "normalne": jedno jest autystyczne, a drugie nie jest autystyczne. To doskonale obrazuje jej podejście do zaburzeń rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego jej dziecka. Chociaż od czasu diagnozy minęło stosunkowo niewiele czasu, kobieta zdaje się wiedzieć o autyzmie niemal wszystko. 

Od diagnozy dzieli nas zaledwie około dziewięć miesięcy i jesteśmy na wczesnym etapie przygotowania się do tego, czego potrzebujemy

- napisała na Instagramie. Katie bardzo poważnie podeszła do diagnozy, zdecydowała się nawet na przeprowadzkę, żeby zapewnić swojemu dziecku lepsze warunki.

Głównym powodem, dla którego przeprowadziliśmy się z Wirginii do Massachusetts, było znalezienie lepszych warunków i usług związanych z autyzmem

- przyznała.

Mama autystycznego dziecka przypomina o kilku ważnych rzeczach

Katie jest aktywną użytkowniczką Instagrama. Wykorzystuje go, aby dzielić się z innymi rodzicami swoim doświadczeniem i przemyśleniami związanymi z autyzmem m.in.: nie pochwala stygmatyzacji dzieci z autyzmem.

 

 Kobieta daje wiele wspaniałych i jednocześnie podnoszących na duchu rad:

Ustalenie rodzaju terapii i znalezienie odpowiedniego wsparcia wymaga czasu

- napisała na Instagramie. Dodała także:

Nie każda terapia i nie każdy terapeuta może być odpowiedni dla twojego dziecka. Czasami mam wrażenie, że muszę to wszystko rozgryźć, a w pewnym momencie możemy być zmuszeni do całkowitej zmiany. Nic nie jest wieczne. 

Katie doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudne dla rodziców może być zaakceptowanie diagnozy dziecka i podjęcie masy decyzji dotyczących tego, jak najlepiej wspierać jego rozwój. Przypomina:

Jako mama nie jesteś porażką i twoje dziecko nie jest porażką.

 Aby podnieść na duchu innych rodziców autystycznych dzieci, zapewnia też:

Nie zawsze będzie tak trudno.
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA