Mikołajki 2021. Pomysły na prezenty dla dzieci na 6 grudnia

Mikołajki 2021 tuż-tuż. Już za niespełna tydzień najmłodsze, jak i te nieco starsze dzieci będą szukały pod poduszką prezentów. Szukasz pomysłu na prezent na Mikołajki? Jaki prezent na Mikołajki dla dziewczynki, a jaki prezent na Mikołajki dla chłopca sprawdzi się najlepiej? Przygotowaliśmy ściągawkę prezentów na Mikołajki 2021, które zawsze będą trafione i wywołają uśmiech na twarzy dziecka.

Prezenty na Mikołajki 2021 - co kupić dziecku?

Nieważne, czy szukasz prezentu na Mikołajki dla swojego dziecka, czy też dla chrześniaka albo dziecka przyjaciółki, ważne jest dopasowanie prezentu do zainteresowań obdarowanego. Jeśli dziecko interesuje się dinozaurami, raczej nie ucieszy się z lalek czy puzzli. Warto więc podpytać malucha o to, czym się lubi bawić najbardziej, jaką bajkę najczęściej ogląda i czym się interesuje.

Drugim rozwiązaniem jest dopasowanie prezentu na Mikołajki do wieku dziecka. W tym z pewnością pomogą sprzedawcy w sklepie z zabawkami. A jeśli kupujesz prezenty w sklepach internetowych, możesz skorzystać z wyszukiwarek. Zaznaczając "prezenty dla dwulatka", powinny wyskoczyć wyłącznie takie propozycje. Ponadto warto kierować się oznaczeniami na opakowaniach.

Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Prezenty na Mikołajki 2021 – pewne i sprawdzone propozycje

Wśród cieszących się niesłabnącą popularnością prezentów na Mikołajki znajdują się:

  • lalki – na przykład lalki Barbie lub Baby Born;
  • klocki – choćby Lego czy Duplo, ale popularne stają się także drewniane klocki;
  • książki – dla mniejszych dzieci polecamy kolekcję książek o przygodach Kici Koci lub Pucia, a dla starszych lektury szkolne;
  • autka - dobrym prezentem mogą to być wozy strażackie czy policyjne, małe resoraki, pojazdy z popularnych bajek, samochody wyścigowe lub budowlane. A jeśli dziecko lubi oglądać popularną wśród najmłodszych bajkę "Psi Patrol", to można poszukać samochodów, którymi jeżdżą główni bohaterowie;
  • gry planszowe i puzzle – szczególnie trafiony prezent dla starszych dzieci, te młodsze mogą zainteresować się prostszymi  grami czy układankami, na przykład takimi, które oferują producenci serii książek i gadżetów o Puciu.
Więcej o: