Chrissy Teigen czuła wstyd, kiedy nie produkowała wystarczająco mleka. Teraz staje w obronie innych matek

Chrissy Teigan doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że matki nieustannie są oceniane przez innych. Szczególnie delikatna jest kwestia karmienia piersią. Wiele osób twierdzi, że kobiety powinny karmić piersią, a kiedy tego nie robią, krzywdzą swoje dziecko. Modelka się z nimi nie zgadza. Na swoich profilach w mediach społecznościowych stara się wspierać matki i mówi, że zarówno karmienie piersią, jak i butelką, jest okej.

Chrissy Teigan na swoim profilu na Twitterze umieściła post, który wzbudził wiele kontrowersji. Modelka przewidywała, że tak się stanie, dlatego rozpoczęła wpis:

Okej, teraz napiszę coś, z czego z pewnością zrobicie wielką sprawę, ale: normalizujcie karmienie butelką.

Chrissy Teigen poroniła. 'Jesteśmy zszokowani i odczuwamy głęboki ból'Chrissy Teigen poroniła. "Jesteśmy zszokowani i odczuwamy głęboki ból"

Modelka karmiła piersią swojego syna Milesa i córkę Lunę, dlatego doskonale wie, z czym muszą mierzyć się matki. Przyznała, że karmienie piersią to cudowna rzecz, ale wielu osobom nie przychodzi łatwo i nie powinno się stygmatyzować kobiet, które wspomagają się butelką.

 

Chrisy Teigan mówi o karmieniu piersią

Dla Teigan, tak jak wielu matek, najważniejszy jest prawidłowy rozwój dziecka i z tego powodu zachęca do przełamywania tabu związanego z karmieniem butelką.  Modelka jako niedoświadczona matka miała trudności z karmieniem piersią, nie produkowała wystarczającej ilości mleka. Po latach przyznaje, że czuła wstyd, kiedy musiała używać butelki.

Normalizowanie karmienia piersią jest wspaniałą rzeczą, ale ja czułam ogromny wstyd, kiedy nie produkowałam wystarczającej ilości mleka i musiałam wspomagać się butelką

- przyznała.

Zobacz wideo Chrissy Teigen pokazała ciążowy brzuszek

Pamiętam, jak napinałam się, jak tylko mogłam

Zwróciła również uwagę, że w takich momentach matki wpadają w błędne koło. Obawiając się zbyt małej intensywności laktacji, hamują wytwarzanie oksytocyny, co blokuje wypływ pokarmu i jeszcze bardziej podnosi u nich poziom stresu. Bezcenny jest więc spokój w życiu matki. 

Ludzie korzystają z pomocy surogatek, mają kłopoty z karmieniem piersią, a jako niedoświadczona matka, ciągle słyszysz, że karmienie piersią jest najlepsze

- zauważyła Teigan. Na koniec zaznaczyła, że zarówno karmienie piersią, jak i karmienie butelką, jest w porządku. 

Olga Kalicka została mamą w wieku 25 latOlga Kalicka nie spodziewała się ciąży. "Wyrzuciłam test do kosza i pojechałam na koncert"

Więcej o: