Mandy Moore schudła w ciąży. "Dosłownie budziłam się i przez cały dzień miałam nudności"

"Nie mogłam jeść. Sporo schudłam. Po prostu całe dnie spędzałam w łóżku" - opowiadała gwiazda amerykańskiego serialu "Tacy jesteśmy" Mandy Moore.

Mandy Moore zadebiutowała na dużym ekranie w filmie Garry’ego Marshalla "Pamiętnik księżniczki". Aktorka we wrześniu ogłosiła, że spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Jej syn przyjdzie na świat na początku 2021 roku. Obecnie gwiazda wróciła na plan kolejnego sezonu serialu "Tacy jesteśmy" i czuje się dobrze. Jednak w rozmowie z SirusXM opowiedziała o swoich cierpieniach z powodu porannych mdłości. 

Zobacz wideo Maja Hyży opowiada o ciąży

Mandy Moore schudła w ciąży

Aktorka jest wdzięczna za to, że w pierwszych miesiącach ciąży nie musiała pracować. Do tej pory zastanawia się, jak radzą sobie kobiety, które nie mają takiego komfortu.

Dosłownie budziłam się i przez cały dzień miałam nudności. Nie mogłam jeść. Sporo schudłam. Po prostu całe dnie spędzałam w łóżku

- opowiadała w rozmowie z SirusXM. Dodała również, że nie miała problemu z pozostawaniem w domu, bo jest typem domatora.

 

W drugim trymestrze nudności ustąpiły, jednak Moore zdaje sobie sprawę z tego, że u niektórych taki stan trwa przez całą ciążę. Teraz nazywa siebie "szczęściarą". 

Nudności w ciąży 

Około 80 proc. kobiet doświadcza porannych mdłości podczas ciąży. Nudności i wymioty ciążowe są spowodowane hormonami, które wytwarzają się wówczas w kobiecym organizmie i wszystkimi zmianami, które zachodzą w ciele, aby wspierać nowopowstałe w nim życie.

Wymioty w ciąży bywają uciążliwe, ale najczęściej ustępują do 12. tygodnia. Jeśli pojawiają się w zaawansowanej ciąży wymagają kontaktu z lekarzemWymioty w ciąży to norma? czasem to objaw chorób zagrażających życiu

Organizm inaczej przetwarza np. glukozę, która może mieć duży wpływ na samopoczucie naszego żołądka. Sposobem na powstrzymanie nudności może być więc częste podjadanie. Niektórzy rekomendują również spożywanie imbiru lub picie mięty. Już sam zapach naparu powinien być kojący dla przyszłej mamy.

'Z chorobą walczyłam ponad rok, walczyli ludzie. Nie mogłam ich zawieść, nie mogłam zawieść syna'"Z chorobą walczyłam ponad rok, walczyli ludzie. Nie mogłam ich zawieść, nie mogłam zawieść syna"

Więcej o: