Znana mama opowiedziała o depresji poporodowej. Popłakała się w trakcie nagrania

Hannah Bower opublikowała film, który nagrała, aby wesprzeć kobiety zmagające się z depresją poporodową. Kobieta nie mogła ukryć łez wzruszenia.

Hannah Bower, amerykańska była gimnastyczka, propagatorka zdrowego i aktywnego trybu życia, mama dwojga dzieci udostępniła na swoim koncie na Instagramie wzruszający film, na którym szczerze opowiedziała o depresji poporodowej.  

Coraz więcej par decyduje się na nieformalny związek"Teściowa zapytała, co bym zrobiła, gdyby ochrzciła dziecko w tajemnicy. Od tamtej pory nie rozmawiamy"

Nadszedł czas, aby zacząć normalizować depresję poporodową i wszystko, co się z nią wiąże, żeby zacząć mówić o tym, jak wpływa ona na matki, aby te mogły przestać walczyć w ciszy i poczuć się swobodnie, aby zaczęły prosić o pomoc i ją otrzymywać

- rozpoczęła swoje wyznanie Hannah. Gwiazda zdecydowała się opowiedzieć o swoich zmaganiach po porodzie, bo postanowiła być szczera wobec obserwatorów, nie chciała więcej tego przed nimi ukrywać. 

Maja Bohosiewicz pokazała, jak teraz wygląda jej brzuch po dwóch ciążach.Maja Bohosiewicz pokazała swoje zdjęcie w bikini. Fani: "Jaki brzuch chudzinko"

Otrzymywałam tysiące wiadomości od kobiet w podobnej sytuacji. Były to kobiety, które czuły się beznadziejne i samotne, wydawało im się, że coś jest z nimi nie tak, ponieważ wszyscy wydają na Instagramie i wokół nich wydają się tacy szczęśliwi...

- kontynuowała gwiazda. Przyznała, że nie zdecydowała się wcześniej opublikować tego wyznania, bo obawiała się okrutnych komentarzy, posądzania o próbę zwrócenia na siebie uwagi etc. Powiedziała, że to wszystko właśnie powoduje, że kobiety z depresją poporodową milczą i próbują z tym problemem poradzić sobie same. Widać, że wyznanie dotyczące depresji poporodowej było dla Hannah bardzo trudne, wciąż towarzyszy jej wiele emocji z tym związanych, w trakcie nagrania trudno było jej powstrzymać łzy.

Hannah Bower postanowiła pomóc innym kobietom zmagającym się z depresją poporodową.Hannah Bower postanowiła pomóc innym kobietom zmagającym się z depresją poporodową. Instagram/Hannah Bower

Nie musimy się wstydzić swoich emocji. Nie musimy wstydzić się tego, gdzie jesteśmy, nie musimy wstydzić się walki, którą toczymy i nie musimy ukrywać tych uczuć. Nie musimy też bać się prosić o pomoc z powodu piętna otaczającego nasze zmagania lub braku zrozumienia

- dodała. Na końcu swojego nagrania zwróciła się też do kobiet z wielkim uznaniem dla ich siły i zapewnieniem, że nie są same: 

Mamy, nie jesteście same. Jesteś godne i jesteście taki silne. Nie ma powodu wstydzić się proszenia o pomoc lub otwarcia się na to, jak się czujecie. Wasze emocje są ważne i prawdziwe.
Zobacz wideo Ginekolog: "Poród naturalny wymaga wcześniejszego przygotowania"
Więcej o: