Biżuteria z mleka matki. Ohyda, czy piękna pamiątka?

Pierścionek, naszyjnik lub bransoletka z mlekiem z piersi? Dla jednych to piękna pamiątka, dla innych kontrowersyjny pomysł.

Wiele mam z rozrzewnieniem wspomina czasy, gdy karmiły swoje dzieci piersią. Był to dla nich szczególny czas i niektóre chciałyby towarzyszące mu uczucia zachować na dłużej. Teraz jest to bardzo proste. Rynek rządzi się swoimi prawami, ale jego podstawowym zadaniem jest odpowiedź na potrzeby klientów. Właśnie dlatego powstał pomysł tworzenia biżuterii z próbką mleka z piersi. Na Zachodzie już od jakiegoś czasu istnieją firmy, które zajmują się tworzeniem takiej biżuterii, od niedawna możemy ją zamówić także w Polsce. Dla niektórych jest to wspaniały, dla innych ohydny pomysł. Niezależnie od tego, trzeba przyznać: taka biżuteria jest absolutnie wyjątkowa i możemy być pewne, że nikt na świecie nigdy nie będzie miał identycznej w 100 proc. 

Aleksandra Żebrowska pozuje bez majtekAleksandra Żebrowska na zdjęciu bez bielizny w zaawansowanej ciąży. Internauci gratulują odwagi: Brawo

Biżuteria z mleka mamy

Ponieważ siłą rzeczy każde takie zamówienie jest realizowana indywidualnie i spersonalizowane w wyjątkowy sposób, możemy zamówić pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki oraz wiele innych elementów biżuterii. W ten sposób możemy np. symbolicznie uczcić urodziny dziecka. 

Jak powstaje biżuteria z mleka z piersi?

Przede wszystkim trzeba odciągnąć mleko. Potrzebna do tego celu ilość zależy od wymagań firmy, która zajmuje się tworzeniem takiej biżuterii i ilości samej biżuterii, jaką zamawiamy. Zwykle jest to ok. 10 ml. Mleko należy spakować w woreczki do mrożenia pokarmu i wysłać. Do tego celu można użyć mrożonego mleka, ale trzeba je przed wysłaniem rozmrozić. Następnie nasze mleko jest przetwarzane tak, aby uzyskało twardą konsystencję. Z reguły firmy zajmujące się produkcją biżuterii z mleka mamy mają swoje sposoby na osiągnięcie tego celu i zachowują je w tajemnicy, jednak często jednym z etapów jest  mieszanie mleka z żywicą jubilerską. Z tak przetworzonego mleka formuje się koraliki, oczka i inne elementy ozdobne, które można umieścić w złotej lub srebrnej oprawie. Powstają wisiorki, pierścionki, bransoletki, kolczyki etc.

Anna Lewandowska o problemach z bezsennościąAnna Lewandowska trenuje z Klarą. "Jestem w szoku, że mała trzyma twoje tempo"

Nie tylko mleko

W podobny sposób można stworzyć biżuterię z kosmykiem włosów dziecka lub fragmentem pępowiny. Tu wiele zależy od naszej wyobraźni i potrzeb.  

Zobacz wideo
Więcej o: